Šéf KSČM Filip po návratu z Ruska: Pal vocuď, h*jzle, říkal Kalouskovi

Šéf KSČM Vojtěch Filip vysvětloval cestu do Ruska i údajnou nadávku Kalouskovi  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan)
Autor: simao, ČTK - 
7. listopadu 2014
12:06

Šéf českých komunistů a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip se vrátil ze své kontroverzní cesty do Ruska. Vyletěl tam přitom navzdory tomu, že se Sněmovna od jeho cesty distancovala a uvedla, že nereprezentuje její postoje. Svou cestu dnes na tiskovce obhajoval. Stejně jako to, proč řekl Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) „h*jzle“.

Sprosťárnami se to teď v české politice jen hemží. Hlavně v souvislosti s Hovory z Lán prezidenta Zemana. Také šéf KSČM však dnes vysvětloval, kde se vzalo nelichotivé oslovení „h*jzle“, kterým měl počastovat šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska.

Filip vystoupil na tiskovce, kde obhajoval svůj dvoudenní „výlet“ do Ruska, ze kterého se včera vrátil. Od Filipovy cesty se totiž distancovala Sněmovna, Kalousek se to rozhodl Filipovi oznámit po telefonu. „On (Filip) mi řekl, že jsem h*jzl, což jsem s uspokojením přijal jako potvrzení, že našemu usnesení porozuměl a že ho pochopil,“ uvedl Kalousek v reakci na usnesení Sněmovny.

„Ano, Miroslav Kalousek mi volal,“ potvrdil dnes Filip. Exministra však prý neurazil. Jen mu dle svých slov citoval název písně skupiny Jasná Páka „Pal vocuď h*jzle“... „Ta píseň je mimo jiné velmi pěkná, ta je o těch, kteří něco zkazí těm druhým,“ říkal s úsměvem Filip a tvrdil, že jeho na vulgarity nijak neužije.

Filipa pozval Sergej Vladimirovič

Šéf KSČM Filip pak zcela suverénně novinářům vysvětloval, proč do Ruska letěl. „Byla to jasná cesta poslanecké sněmovny,“ tvrdí Filip s tím, že ho vyslal šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). „Stejně jako v ČR tak i v Ruské federaci je doba, kdy se projednává státní rozpočet,“ uvedl Filip. Vyrazil prý zjistit, zda Rusko bude ze státního rozpočtu financovat i projekty v městech a obcích, kde figurují v různých zakázkách i Češi.

Podle Filipa jde třeba o MHD v Samaře a Volgogradu. Česko má však u Ruska vroubek kvůli podpoře sankcí ze strany EU a na pozice ČR se prý nyní tlačí firmy z neutrálního Švýcarska, či Turecka a Brazílie... „Přijel jsem zjistit, jestli rozpočtový suverén – Státní duma – chystá politické rozhodnutí, že nebude financovat rozpočty, kde figurují státy z EU,“ uvedl Filip. „Svůj úkol jsem splnil,“ dodal.

Do Ruska ho přitom pozval místopředseda Dumy Sergej Vladimirovič Železňak, který je na sankčním seznamu EU i USA a zatrhli mu tam i vycestování. 

endynka47 ( 12. února 2015 14:16 )

OOO jak srozumitelné a pravdivé a ještě mu měl jednu vosolit až by polkl brejle.

zarazenyprd ( 11. listopadu 2014 15:11 )

Tihle komouši (Filip, Zeman, Zaorálek...) mají svůj specifický slovník, aby jim lůza (=dolních deset milionů) rozuměla.

salto ( 10. listopadu 2014 08:30 )

kalousek by možná rozuměl tomu, kdyby dostal pár facek (v tom se vyzná)

9rot6 ( 9. listopadu 2014 06:47 )

Nevím kolik toho pamatuješ ty bizone_pepo, ale chceš být taky důchodcem za 9900 Kč,čekat na slevy v Lidl-pondělí,Tesco-středa,Kaufland a Globus čtvrtek abys ušetřil vnoučeti na autíčko nebo panenku, kupovat předražený potraviny nejde už ani na farmářských trhách,obuv a prádlo si kupovat u vietnamců, proto že v jiných obchodech je draho, lístky do aqaparku si ani nemohu dovolit, neřkuli do dívadla,tak si to jednoduše spočítej na kalkulačce lístky do dívadla 2x 360 Kč+autobus 2x 96 Kč= 912 Kč a to jsem ještě nic nejedl a nepil,připočti si cca 7 000 Kč nájem, mám pokračovat dál, aby jsi si uvědomil,že si nevidíš do úst,nebo si zkus tak půl roku a potom tady diskutuj jak se mají důchodci dobře!

jana999 ( 8. listopadu 2014 20:39 )

jenže ta tvoje babička má důchod zásluhou toho, že mohla celý život makat a nebyla nezaměstnaná, což dnešní lidi nejsou schopni dosáhnout, když musí mít 35 let a z toho o ně pracovní trh stojí tak 20, bud jste moc mladý a pak zase moc starý

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud