Ministryně Válková: Když kávička, tak od bývalých trestanců!

Autor: vlb - 
9. října 2014
16:46

Práce ministra, to není jen sezení v kanceláři u stohů papírů… Ví to i ministryně spravedlnosti Helena Válková (63, ANO), která ve čtvrtek svou návštěvou podpořila kavárnu Dismas. Pracují v ní lidé s kriminální minulostí.

V »kavárně bez předsudků« najdou práci lidé se záznamem v rejstříku trestů, kteří se jinak potýkají s problémy při hledání zaměstnání. Ministryně Válková ale na muže a ženy »s vroubkem« nepohlíží skrt prsty. „Svět není černobílý. I lidé s temnou minulostí si zaslouží dostat novou šanci,“ řekla Blesku Válková.

Od statného sympatického číšníka Davida si s laškovným úsměvem objednala kávu a něco dobrého k zakousnutí. S obsluhou i myšlenkou kavárny, kterou propaguje slogan »Řada lidí je lepší než jejich pověst« prý byla maximálně spokojená. „Budu podporovat, aby podobných míst bylo více,“ slíbila pak zdejšímu personálu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

podlesni ( 9. října 2014 17:24 )

Tak to se známý lobista po odsezení trestu nemusí bát o uplatnění...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud