Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Zeman: Měli bychom aktivně napadat teroristy!

Miloš Zeman prohlásil, že je zapotřebí aktivně napadat teroristické základny.
 (Autor: ČTK)
Autor: shp, ČTK - 
26. srpna 2014
20:20

Podle prezidenta Miloše Zemana je nutné aktivně napadat teroristické základny. Hlava Česka tímto prohlášením reagovala na vzrůstající hrozbu teroristických organizací Islamistů. Zeman svůj názor prezentoval před velvyslanci.

NATO by podle Zemana mělo zvolit vyváženou strategii, protože kromě konfliktu na Ukrajině hrozí Evropě nebezpečí v Islámském státě, který nedávno vyhlásil v části Iráku a Sýrii chalífát. I když podle Zemana prohlášení islámských představitelů o tom, že se chalífát brzy rozšíří až do Evropy, může někdo vnímat jako prohlášení blázna, stejně prý lidé vnímali Mein Kampf od Adolfa Hitlera.

Zeman řekl, že miliardy vložené do irácké a afghánské operace nevedly k zavedení demokratických hodnot v těchto zemích. „Poučení, které z toho vyplývá, by mělo být to, že bychom měli bojovat nikoli nasazením pozemních vojsk, ale aktivními selektivními operacemi proti teroristickým základnám, ať už jsou umístěny na jakémkoli území,“ řekl Zeman. Dít by se tak podle něj mělo i za pomoci bezpilotních letounů, takzvaných dronů.

Zdůraznil, že protivník je silný a odhodlaný a vytváří ve světě "zhroucené země", které jsou pak živnou půdou pro vznik teroristických buněk. Ty by podle něj mohly prosáknout i na území Evropy a České republiky. Za zhroucené země považuje Irák, Sýrii, Afghánistán, Mali nebo Středoafrickou republiku. Vyjádřil obavu, že brzy by mezi ně mohla patřit i Ukrajina.

handgood ( 27. srpna 2014 21:50 )

Malý český člověk, vždy rád radí někomu cizímu....

rudyptak48 ( 27. srpna 2014 21:48 )

Zemane, proč nedáš výzvu k tomu, abychom napadali aktivně teroristy u nás doma? Prezident nevidí přes stromy les. Copak zde mámo málo zlodějů, příživníků a odsávačú sociálních dávek? Dokdy naše státní kasa vydrží ten nápor? To máme ty vši živit z našich daní doživotně? Napadají malé děti, dělají bor.del ve školách, ničí společný i soukromý majetek... Poicie a justice je chrání, protože se na sebe bojí upozornit ostříží oko EU. Zemane, raději se aktivně angažuj v této věci, a když to vyřešíš, občané tě s radostí opět zvolí.

itartas ( 27. srpna 2014 15:54 )

zabibol...dej už pokoj s Ruskem a Putinem čoveče...co ti udělal ty hňupáku, schválně řekni mi?!

itartas ( 27. srpna 2014 15:53 )

beda beda...ty jsi ale hlupák, tady už dáááááááááááávno nejsi v České republice a jestli nám někdo přerostl přes hlavu, tak mi věř, že žluťáci to v žádném případě nejsou!

beda888 ( 27. srpna 2014 12:19 )

Nuuuuu, já bych s tím napadáním ještě počkal. V Teplicícu už odkupují pozemky a chtějí tam bydlet ve větším množství, v Brně zase chtějí mešitu, o Varech ani nemluvím. A včera "chartistka a havlovo kamarádka" ombudsmanka Šabatová schválila, že můžou nosit ty pákistánky šátek do školy. Tak kde to jsme? Ať si zkusí jít ženy v Iránu v minisukni do mešity. To by se asi divily. Chcete u nás žít, dodržujte NAŠE zákony. Aby to pak nedopadlo jako v asijské tržnici SAPA. To je stát ve státě. Nějak nám žluťáci přerostli přes hlavu. Už je máme i v TV jako hlasatelky zpráv. A v Plzni je Nguyen, podle statistického úřadu, nejčastější příjmení. Kdepak jsou Novákové apod.?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa