Ministr traktorista: Jurečka usedl do mašiny za 3 miliony!

Autor: vr - 
26. 8. 2014
05:21

Zasednout za volat traktoru, posekat řepku, zorat pole. Takový je letní režim ministra zemědělství Mariana Jurečky (33, KDU-ČSL), když nemusí být na ministerstvu nebo ve Strakově akademii. Svoji mašinu předvedl Blesku.

Jde o traktor Massey Ferguson 7620, který nový stojí přes 3 miliony korun. „Mám ho půjčený, před koupí zkoušíme různé značky,“ řekl Jurečka, který už měl sklizeno. Konkrétně ječmen, pšenici a řepku.

„Teď sejeme,“ vysvětlil. Když má volnou chvíli, pomáhá tak bratrovi, který je také soukromý zemědělec. Sám má na Přerovsku 30 hektarů, jeho bratr 150. „U průměrného a lepšího zemědělce by tady v oblasti měl zisk z hektaru představovat kolem 10 tisíc korun,“ upřesnil.

Hezky česky

Když netráví čas s manželkou Jarmilou (34), čtyřmi syny a řepkou, zabývá se situací v zemědělství, která je teď nevalná. Kvůli sankcím, které na evropské potraviny uvalilo Rusko, totiž hrozí českým pěstitelům a chovatelům velké ztráty.

Jak z toho ven? Kupovat české potraviny a bránit se levnému dovozu z ciziny. „Každý by se měl zamyslet nad tím, že pokud vzhlížíme ke švýcarské a německé ekonomice, tak tam nakupují od místních výrobců, protože ví, že ten zaměstnává lidi a je to pozitivní pro celý region,“ apeluje Jurečka na lidi. A sám prý nakupuje takřka výhradně potraviny vyrobené v jeho okrese.

Zvládnul by i náklaďák!

Kdysi prohlásil, že je jediný člen vlády s řidičským povolením na traktor. „Vy si to fakt chcete zkontrolovat?“ divil se. A my také. Kromě motorky, auta či traktoru, se totiž podle průkazu může ministr s hlínou za nehty projet také náklaďákem!

Jak ministr drandil? Video -

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zabibol ( 26. srpna 2014 09:57 )

To je aspoň traktor. Za vlády komunistických hňupů jezdili po polích archaické ruské plečky.

asijo ( 26. srpna 2014 06:49 )

Bude zaorávat ovoce a zeleninu,kterou Rusko,kvůli sankcím EU a ESA neodeberou.Přece to nezlevní,raději zaorají.

Zobrazit celou diskusi
Další videa