Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Babišova královská výplata: Za dva měsíce 37 milionů korun!

Autor: simao - 
24. července 2014
10:45

Kolik bere druhý nejbohatší Čech? Tuhle otázku zodpovědělo přiznání majetku, které vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš poslal do Sněmovny. Loni ještě jako šéf Agrofertu vydělal za dva měsíce 37 milionů korun.

Včera se ve Sněmovně rozčiloval nad nepovedeným hlasováním 17 poslanců ČSSD, kteří prý omylem a podle premiéra Sobotky "dezorientovaní" pomohli schválení snížení spotřební daně na benzín a naftu, což by podle ministra financí vytvořilo díru ve státní kase ve výši 14 miliard.

Jak je na tom však s penězi sám Babiš? Znamenitě. Platu vicepremiéra i služebního auta se sice vzdal, jenže jeho Agrofert vydělává dál. Babiš z vedení své firmy po vstupu do vlády na konci ledna odstoupil a sám si dal výpověď, majitelem však zůstává. Jak nyní upozornilo Právo, měl ve firmě vskutku štědrý plat, o jakém se většině Čechů ani nezdá.

Loni jen za dva měsíce vyinkasoval za listopad a prosinec 36 829 981 Kč čistého! Vedle toho nyní přiznal i držení 1,25 miliardy v dluhopisech Agrofertu. Svou milovanou rodinu, tedy partnerku Moniku a děti Vivien a Frederika, tak rozhodně má z čeho hýčkat. Žijí v luxusní ve vile v Praze-Průhonicích, Babiš však vlastní i další nemovitosti. Třeba byt v Bubenči či rodinné domy na Slovensku.

Babiš se však stará i o další rodiny. Neúplné. "Jak jsem slíbil, tak budu posílat všechny příjmy, které obdržím od státu, ve prospěch projektu naší nadace Agrofertu - Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi, hlavně matek samoživitelek," uvedl před časem idnes.cz.

Uživatel_5646758 ( 24. července 2014 22:22 )

tenhle estébácký hajzl by měl jako první splácet státní dluh.celá tahle Z-K-U-R-V-E-N-Á vláda zloděju a ksindlu patří pověsit a tuneldědek Klaus toho pověsit jako prvního

abzk ( 24. července 2014 16:46 )

Kritizovat šmejda podvocnickýho zlodějskýho je známka závisti? Ty seš ujetina Podle tvý zvrhlý logiky i ty závidíš každýmu koho kritizuješ a že tu tý tvý kritiky byly a jsou hromady

abvydavatelstvi ( 24. července 2014 14:43 )

Bohatnout na chemicky vyrobených potravinách je nejjednodušší ..... To raději budu jist doma upeceny chleba se sadlem a cibuli... domácí buchty a jiné jídla... než jist ty plastové smradlave výrobky... už jenom obaly obsahuji fenol a jiné rakovinotvorne látky .... Na jedné straně se snaží lidem pomáhat.... ale na straně druhé na lidech vydělává a prodává výrobky plné chemie ze které je rakovina... tak následně vydělává zdravotnictví.... a je to dlouholetý kolotoč... Lidem by mělo záležet na zdraví a na tom co konzumují... hlavně dávat pozor na děti čím se živí.... rakoviny je čím dál víc.. a da se zastavit změnou stravovacích návyků... Není třeba podporovat výrobce chemických potravin ... je třeba žit zdravě...

abzk ( 24. července 2014 13:55 )

Nekrade jako ostatní, krade mnohem víc

karcsil ( 24. července 2014 13:36 )

No a čo, on nekradne ako iní politici!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa