Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Přiletěl do Česka běžnou linkou: Generální tajemník OSN je v Praze

Generální tajemník OSN dorazil do Prahy za Milošem Zemanem a spol. V minulosti přitom jednal i s nejvlivnějšími politiky světa Obamou či Putinem
Generální tajemník OSN dorazil do Prahy za Milošem Zemanem a spol. V minulosti přitom jednal i s nejvlivnějšími politiky světa Obamou či Putinem  (Autor: ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
3. dubna 2014
20:08

Je zvyklý jednat s nejvlivnějšími politiky světa. Nyní však generální tajemník OSN Pan Ki-mun přiletěl do Prahy. Se svou manželkou a běžnou linkou, žádným speciálem. Jihokorejský diplomat se v české metropoli sejde s Milošem Zemanem, Bohuslavem Sobotkou či Lubomírem Zaorálkem.

Na návštěvu České republiky dnes večer přicestoval generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Linkové letadlo z Bruselu s ním a jeho chotí přistálo večer na pražském Letišti Václava Havla.

Během dvoudenní návštěvy čeká šéfa světové organizace setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), prezidentem Milošem Zemanem i dalšími předními politiky.

Ještě dnes večer se Pan Ki-mun sejde s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), hlavní program ale devětašedesátiletého Jihokorejce čeká v pátek. Dopoledne bude přednášet na Univerzitě Karlově, poté ho přijme ministerský předseda Sobotka. Jednat mají především o mírových misích OSN, reformě světové organizace, ochraně klimatu nebo lidských práv. Nevyhnou se ani aktuálním mezinárodním otázkám. Řeč tak bude zcela jistě i o zneklidňujícím dění na Ukrajině.

Kvůli Pan Ki-munovi pak Praha chystá i speciální opatření - i když drobná. Na Alšové nábřeží vyroste část protipovodňové bariéry, u které se Pan Ki-mun vyfotí. S prezidentem Zemanem, který je nyní s manželkou Ivanou na státní návštěvě Slovinska, se generální tajemník sejde v pátek odpoledne.

Česko by měl nástupce ghanského šéfa OSN Kofiho Annana opustit v sobotu brzy ráno. Pan Ki-mun stojí v čele Spojených národů od roku 2007 a v Česku je ve své funkci podruhé. Poprvé do Česka dorazil v dubnu 2011, kdy se mimo jiné setkal s tehdejším prezidentem Václavem Klausem.

itartas ( 4. dubna 2014 07:08 )

banderas... taky to nevidím moc dobře

itartas ( 4. dubna 2014 07:07 )

Napadlo někoho jak to trio Zeman, Sobotka, Zaorálek pohromadě zní? Pane bože to jsme to dopracovali!!

nojasne ( 3. dubna 2014 22:42 )

No nazdar, takže už ho okradli taxikáři, až si pojede prohlédnout pražské památky, tak si koupí předražený lístek nebo rovnou OpenCard a v tramvaji ho okradou kapsáři. Po této zkušenosti pak OSN povolí intervenci do Čech každému, kdo slíbí, že tu udělá pořádek.

_banderas ( 3. dubna 2014 22:29 )

OSN se sejde s těma, kterým na našem národě nezáleží, jsou to zrádci čekého národa a ženou nás do velkých průserů, Sobotka a Zaorálek jsou zrádci ČR. Prodávají nás, bez nás v EU. Pokud je někdo nezastaví, pocítíte to všichni v každodenním životě, blýská se na časy, už ani svoboda slova není, jen lživá propaganda nejen politiků, ale i médií TV a včetně Blesku, ani diskuze nejsou, pouze jedna stránka se načítá dokola jak u stupidů.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud