Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Jasno 22°C

Premiér Sobotka v Brně: Podpořil investici Amazonu

Bohuslav Sobotka investici Amazonu v Brně jednoznačně podpořil.
Bohuslav Sobotka investici Amazonu v Brně jednoznačně podpořil.  (Autor: ČTK/Amazon)
Autor: ČTK - 
3. února 2014
22:28

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes v Brně podpořil plánovanou téměř třímiliardovou investici amerického Amazonu. Po jednání s brněnským primátorem Romanem Onderkou (ČSSD) slíbil státní garanci za chybějící přivaděč z dálnice D1. Sobotka to řekl novinářům. O záměru Amazonu bude příští týden ještě jednat brněnské zastupitelstvo.

Právě chybějící exit je při vyjednání města s novým investorem a developerem CTP, který investici Amazonu v Brně připravuje, klíčový. "Bude to pro nás jak rozpočtová priorita, tak priorita z hlediska činnosti Ředitelství silnic a dálnic," uvedl Sobotka. Podle něj kvalitní dopravní napojení průmyslové zóny Černovická terasa může pomoci i příchodu dalších investorů.

Další distribuční sklad internetového obchodu Amazon má stát v Dobrovízi u Prahy. V úterý kvůli němu zasedne tamní zastupitelstvo, kterého se zúčastní i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). I existenci dobrovízského centra Sobotkova vláda podporuje. "Budu se osobně věnovat klíčovým přímým investicím, na které má ČR šance," uvedl premiér.

Investici Amazonu minulý týden podpořil i nový ministr financí a vicepremiér pro ekonomiku Andrej Babiš (ANO). Připomněl, že pokud Amazon nepostaví centrum v Česku, bude investovat raději v Polsku nebo na Slovensku.

O stavbě skladu amerického internetového obchodu Amazon v Brně stále není rozhodnuto. Smlouvu mezi městem a Ředitelstvím silnic a dálnic o vybudování nového dálničního exitu musí posoudit zastupitelstvo. Smlouva je podmínkou pro prodej pozemků společnosti CTP, která je dále poskytne Amazonu.

sabartnok ( 7. února 2014 07:30 )

nechápu proč dál devastovat zem výfukama a čínskejma produktama "z Ameriky". Kdyby raději zaseli a chovali a vyráběli co umíme, a co jsme vždycky uměli, než jsme to nechali vytunelovat a lidi poslat na dlažbu a vyváželi raději než dováželi elektroniku, kterou stejně nebude za co kupovat. Asi se zase někdo pěkně napakuje.

zabibol ( 5. února 2014 12:15 )

To není možné. Těm zlým kapitalistům z USA?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa