Kalousek: Babiš mluví jako analfabet! Je to notorický lhář, vrací úder šéf ANO

Miroslav Kalousek se opět pustil do Andreje Babiše. Kvůli lustracím i miliardám v ČNB
Autor: simao - 
24. 1. 2014
18:30

Miroslav Kalousek (TOP 09) zase jednou pálí ostrými. O Andreji Babišovi (ANO) se vyjádřil, že se budoucí ministr financí ztrapnil "výrokem analfabeta". Podle Babiše je však Kalousek pro změnu "notorický lhář", což zaznělo během projednávání služebního zákona, který Kalousek překřtil na "Lex Babiš".

Místopředseda TOP 09 sliboval konstruktivní opozici, ale na vládní koalici nenechává nit suchou. Průpovídkami nešetří, svou bývalou stranu KDU-ČSL označil kvůli podpoře služebního zákona za pokrytce, ale zamířil především na svého pravděpodobného nástupce v křesle ministra vnitra Andreje Babiše.

Kalousek: Na účtech ČNB se miliardy nepovalují

Kalousek na Babiše vystartoval tento týden několikrát. Naposledy kvůli tvrzení, že na účtech ČNB (České národní banky) se zbytečně povalují miliardy korun! "Budeme trvat na tom, že prostředky ve výši zhruba 350 miliard korun, které leží bez užití na účtech ČNB, využijeme při řízení státního dluhu," sdělil Babiš ČTK.

Kalouska tenhle výrok rozlítil a sarkasmem nešetřil. "Všimnul jsem si, že pan prezident všechny kandidáty na ministry testuje z odborných znalostí. Nevím, jak testoval pana Andreje Babiše, ale myslím si, že pan Andrej Babiš své odborné znalosti sdělil celé veřejnosti tímto výrokem analfabeta," řekl Kalousek serveru novinky.cz. Babiš prý ze sebe udělal hlupáka, žádná taková suma na kontech ČNB neleží. "Na ministerstvo financí jde spravovat naše veřejné prostředky člověk, který skutečně vůbec netuší, jak se to dělá," dodal Kalousek.

"Notorický lhář" Kalousek a "Lex Babiš"

Dusno přitom tento týden bylo kolem Kalouska a Babiše hlavně kvůli projednávání novely služebního zákona, kterou Kalousek překřtil na "lex Babiš". Kalousek varoval, že se jejím schválením otevře cestu "estébákům na ministerstva". Novela však prošla prvním čtením a Topce nepomohly ani její průtahy při projednávání, kdy si ve středu vymohla dlouhou přestávku a jednání muselo pokračovat až ve čtvrtek. 

Kalousek se poté pustil do vyčítání. "Problém je, že se to netýká pouze Babiše. Problémem je, že tím (prezidentu Zemanovi) ... umožnili, že nemusí vyžadovat lustrační osvědčení u žádného ministra. Od dnešního dne jsou vládní funkce otevřené nejen panu Babišovi, ale libovolnému estébákovi," uvedl Kalousek v rozhovoru pro Právo.

Andrej Babiš však připomněl, že sám Kalousek v roce 2002 hlasoval pro to, aby ministři nemuseli mít lustraci! "Zákon o státní službě ... byl poprvé projednáván ve sněmovně 12. března 2002 a pan Kalousek hlasoval dvakrát pro to, aby ministr nepotřeboval lustrační osvědčení. Takže je to jen divadlo a Kalousek notoricky lže a jde jen o to, aby se Babišovi zabránilo stát se ministrem financí," rozčiloval se Babiš po návštěvě prezidenta Zemana na Hradě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

namoroman ( 4. února 2014 18:10 )

Babiš chtěl říct-měl na jazyku "je to prolhaný notorik", ale při překladu ze Slovenštiny se mu to v hlavě přetočilo na pouhé "je to notorický lhář". Jsem přesvědčen, že příště už to řekne správně !

salto ( 27. ledna 2014 07:21 )

Ten Babiš zřejmě dělá něco dobře, když Kalous piští jako píchlá samice od vepře

vagen ( 25. ledna 2014 18:27 )

praskac Babis bude ridit finance,kterym rozumi asi jako 98leta stara Blazkova

vagen ( 25. ledna 2014 18:26 )

praskac Babis muze z Icka Langrovic udelat sveho namestka

vagen ( 25. ledna 2014 18:25 )

praskac Babis je hodne velky natvrdlik

Zobrazit celou diskusi
Další videa