Unikátní duel na Blesk.cz: V bitvě Filipa a Bendla se o Nagyové (raději) mlčelo

Autor: tas - 
3. 10. 2013
19:47

Na Blesk.cz dnes odpoledne proběhla historicky první předvolební bitva politiků. Unikátní chat, při kterém oba dotazující snímala kamera, se uskutečnil přímo v newsroomu a politici se snažili, co nejlépe odpovědět na vaše zvídavé dotazy. A jak to dopadlo?

Petr Bendl (ODS) i Vojtěch Filip (KSČM) v duelovém chatu odpovídali na otázky vás čtenářů. A bylo to opravdu zajímavé. Vaše dotazy se točily hlavně okolo aktuálních událostí – kauze Nagyová, problému nezaměstnanosti absolventů, hodně diskutovaným „šmejdům“, ale i o volebním programu jednotlivých stran či o případné spolupráci s nově vzniklými stranami.

Oba zástupci kandidujících stran se shodli na problémech, které by mohla způsobit případná spolupráce s nově založenými stranami, a na důležitosti prosazení zákonu o tzv. šmejdech, ale to bylo tak vše. Ke kauze Nagyové se ani jeden z přítomných nechtěl příliš vyjadřovat. Láska je ale podle Petra Bendla mocná čarodějka.

Velmi zajímavě odpověděl předseda Komunistické strany Čech a Moravy na otázku ohledně zaměstnanosti absolventů. Jeho myšlenka je ve své podstatě vítaná, zákon o prvním zaměstnání absolventů by byl jistě užitečný. Ale pokračování jeho odpovědi vypovídá o jeho neznalosti současného systému podpory v nezaměstnanosti. Vojtěch Filip by totiž peníze, které jsou prý vypláceny na podporu v nezaměstnanosti absolventům, investoval do zaškolení jako dalšího vzdělávání.

Pan předseda ale asi netuší, že v současnosti absolventi jak středních, tak vyšších odborných či vysokých škol žádnou podporu na úřadech práce téměř nepobírají! Museli by totiž splnit podmínku odpracovaných 12 měsíců v posledních dvou letech. A to v případě studentů denního studia není příliš reálné. Tak kde by peníze asi vzal? Ze zderavotního a sociálního pojištění? To by toho příliš nebylo.

Petr Bendl na stejnou otázku odpověděl diplomaticky. Část volebního programu ODS je totiž nazvaná „první zaměstnání, první byt“, otázkou ale je, jestli zrovna tento bod by ODS v případě zvolení do vlády, dodrží.

Těšte se na další duel!

Jednotlivé otázky a odpovědi si můžete přečíst v samostatných článcích. Užv úterý vás čeká další volební duel v chatovací místnosti. Tentokrát se utká Karel Schwarzenberg (TOP 09) s Bohuslavem Sobotkou (ČSSD)!

Video První online duel mezi politiky na Blesk.cz - Jan Jedlička, Vladimír Barák

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

kraldavid ( 4. října 2013 19:39 )

Pan Bendl jasně ukázal převahu!

kraldavid ( 4. října 2013 19:38 )

Předvolební lži...

kraldavid ( 4. října 2013 19:38 )

No tak to rozhodně nebyl. Se mu divím, že do toho vůbec šel, s takovým

zdrclamrdka ( 4. října 2013 11:27 )

salto ( 4. října 2013 10:46 )

Ten Filip je ale bedna. Se nedivím, že Němcová tam vrazila zpátečku a za blbce byl Bendl

Zobrazit celou diskusi
Další videa