Velká čistka v dopravě! Končí šéf ŘSD. Ale i vodních cest a drážního úřadu!

Ministr dopravy Zdeněk Žák se pustil do rozsáhlých čistek  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan)
Autor: simao - 
1. října 2013
14:17

Ministr Zdeněk Žák rozpoutal rozsáhlé personální čistky v řadě velkých útvarů v resortu dopravy. Pouhý den po oznámení kontrolorů o dalších pochybeních v Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) byl odvolán jejich ředitel David Čermák. Kromě něj končí i šéfové Ředitelství vodních cest (ŘVS) Skalický a Drážního úřadu Kodym. Uvedla to dnes ČT.

Čermáka kritizoval ministr Žák i za řadu uzavírek na D1, které výrazně zkomplikovaly třeba dopravu během odjezdu návštěvníků Velké ceny Moto GP. Ukázalo se přitom, že se na nejproblematičtější uzavírce, kde se tvořily dlouhé kolony, vůbec nepracovalo... Vedle toho se s Čermákem měl Žák sejít i kvůli nedostatkům v hospodaření ŘSD, které jsou však přičítané minulým vedení podniku. K této schůzce však již nedojde.

"Ve 12:37 jsem přebíral protokol o mém odvolání. Ministr mi sdělil, že prý potřebují vytvořit větší tlak na externí sféru," potvrdil MF Dnes své odvolání nyní již bývalý šéf ŘSD Čermák. Vedle něj skončili i další ředitelé významných dopravních útvarů - ředitel vodních cest Jan Skalický a ředitel Drážního úřadu Pavel Kodym.

Novým ředitelem ŘSD se má stát Pavel Kočica, ŘVS povede Lubomír Fojtů a Drážní úřad Jiří Hanuš, řekl ministr v demisi Žák České televizi. Jde tak o největší personální obměnu poté, co Žák úřadoval v Českých drahách, kde skončil generální ředitel Petr Žaluda.

zadnice ( 2. října 2013 09:51 )

Na ČT jsou "nechápaví" a hlavně velice neslušní snad všichni "redaktoři"!!! Položí otázku (i pitomou)a v zápětí okamžitě skáčou do řeči, nenechají jedinou větu dokončit, otravují tím zančně diváky i hosty pořadu. Bylo by je třeba vyměnit a naučit je slušnosti. Vše ovšem záleží na generálním řediteli, který je k tomu snad nabádá!!!

lukreciaborgia ( 1. října 2013 22:56 )

...omlouvám se za překlepy...ministr Žák..a citace.To jsou ty dlouhé nehty

lukreciaborgia ( 1. října 2013 22:54 )

Teď skvěle mluvil Ministr Žák na CT24.Podrobně to tam vysvětloval Veselovskému a ten jako imbecil pořád dokola"tak proč jste ho odvolal?"no třeba,že si nechal proplatit odbornou studii za 50 000.- dvěma miliony.A retard oslík Veselovský"no ale proč jste ho odvolal?"Ministr mu říkal,že už mu to vysvětloval několikkrát a znovu mu to opakoval,ale přesto chudák Veselovský nepochopil.Ministr Žák je správný řízek,se zloději se nepáře a jestli můžete,vyhledejte si to na internetu.Stojí to za to.Bůh ví,jak dlouho bude Veselovský ještě provokovat svojí nechápavosti.

jarda304 ( 1. října 2013 15:33 )

jste si jist, že ta nová parta není partou zlodějů ? mimochodem, tuhle vládu nikdo nevolil, nemá žádný mandát: Takže je to jen nedočkavost se dostat ke korytům.

siroky11 ( 1. října 2013 15:17 )

Souhlasaím s "moiazou" . Je třeba všechny ty zloděje vyházet. Nakradli si už dost. Jak je možné, že si gen.ředitel ČEZu, ČD, ŘSD, Mostecké uhelné, OKD,Sazky a pod. vydělá několik desítek miliónů za rok? Oni jsou něco mimořádného? Mají třeba dva mozky? NE!!! Jsou to pouze zlodějské skupiny, které "dojí" stát a ta zločinecká Mafie - skrytá pod jménem ODS - TOP 09 a LIDEM jim k tomu vypracoval zákony šité "na míru" !Jednoho dne by tato Modrá slota měla skončit před soudem a doživotně uvězněna, když už je nemůžeme pověsit gaunery!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud