Okamura nejde příkladem, chodí na červenou: Senátor mohl dostat pokutu

Autor: shp - 
15. srpna 2013
06:30

Jako senátor by měl jít všem příkladem, ale namísto toho chodí na červenou. Tomio Okamura (41) byl nachytán rodinkou, kterak se v Praze ani nerozhlédnul a už se hnal s kamarádem přes přechod na červenou. Senátor přešlap přiznal a slíbil, že si už budu příště dávat pozor.

Na Okamurův přestupek upozornila čtenářka Blesk.cz, kterou jeho chování rozčílilo natolik, že si ho rovnou vyfotila. Tomio podle ní jde jako politik špatným příkladem voličům.

Šel na červenou

„Čekala jsem se svými dětmi na přechodu v Praze na Malostranské, až padne zelená. Vtom senátor Tomio Okamura suverénně vstoupil do křižovatky na červenou,“ popsala zážitek z výletu do Prahy čtenářka Marta (41) z Benešova. Tu Okamurovo chování pohoršilo především kvůli tomu, že byla s malými dětmi.

Nejde příkladem

„Můj syn Jakub (12) říkal, že toho pána zná z televize, a moje Veronika (7) se mě ptala, proč může přecházet, a my musíme čekat. Tak jsem dětem řekla, že to není obyčejný člověk, ale politik, který nedodržuje pravidla, která pro nás všechny mají platit. A že kdybychom šli na červenou my, dostali bychom určitě pokutu,“ povzdechla si čtenářka.

Okamura přiznal barvu

Okamura svůj přešlap přiznal. „Vpodvečer jsme šli s kolegou v družném hovoru do jedné restaurace. Připravujeme spolu novou knížku a zřejmě jsme se zapovídali, nepodívali na semafor a šli dál. Slibuji, že příště si dáme pozor,“ řekl Blesk.cz. Pravidla prý jinak neporušuje.

vecernicek ( 6. září 2013 11:15 )

zda Tomio na semafor koukal či ne netuším -.ale i kdyby ne, protože šel vedle mě a když já v kročil na přechod řídil podvědomě mnou - a já se samozřejmě díval před vstuopem do semafor dívám vždy a nejen na něj ale i u zelené se dívám na obě strany protže v praze to jinak nejde - auto vás srazí i na zelenou Do vozovky jsme samozřejmě vstoupili na zelenou - protože tam byla zelená už pár sekund šli jsme plynule bez zastavení - to že v půlce přechodu skočila červená není žádný přestupek. O tom že tomu je tak svědčí i to že byť jsme v půlce přechodu na červenou tak tam není žádné auto - nestačily se ještě rozjet nebo spíš měly ještě červenou

itartas ( 16. srpna 2013 07:43 )

Nakonec o člověku vždy hovoří jeho činy, nikoliv slova.

jpavlik ( 15. srpna 2013 09:52 )

Kolik takových přešlapů, a výrazně dražších, učinili jiní zákonodárci? Stačí zmínit oblast veřejných zakázek.

janettka ( 15. srpna 2013 09:38 )

delila ( 15. srpna 2013 09:18 )

Zapšklá stará bába Marta (41) se chtěla vyfotit s Okamurou, ten na ni ale nečekal, tak ho potrestala

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud