Zemanův prezidentský portrét visí jen v jedné z deseti škol!

Autor: shp - 
14. března 2013
08:25

Je novým prezidentem, ale přílišné obliby ve školách se opravdu netěší. Necelý týden po inauguraci visí portrét Miloše Zemana jen v jedné z deseti pražských škol, informovaly Novinky.cz.

A podle průzkumu serveru ve více školách asi ani viset nebude. Většina škol má trvale pouze státní znak na budově a nehodlá na tom nic měnit. Vedení každé páté školy webu sdělilo, že nový prezidentský portrét zatím neřešili, ale obvykle mají třídy rozdělené. V půlce visí prezident a v druhé státní znak. Jen jedna škola z deseti potvrdila, že fotografii nové hlavy státu už v několika třídách má.

Zákon prezidentský portrét nevyžaduje

„Školský zákon, ani žádná jiná vyhláška Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy nestanovuje školám povinnost umisťovat ve třídách či ve škole portrét hlavy státu. Je to pouze historicky daný výraz úcty k hlavě státu. Stejně se to týká i státního znaku,“ sdělil serveru Marek Zeman, ředitel odboru vnějších vztahů a komunikace Ministerstva školství.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

itartas ( 17. března 2013 11:49 )

já bych do žádných tříd hlavy státu nevěšela, proč jako a výraz úcty to rozhodně není...tady v tom státě si nikdo ničeho a nikoho stejně neváží, tak nač to pokrytecký divadlo

itartas ( 17. března 2013 11:47 )

nebudeme se mít nikdy líp ne díky Zemanovi nebo Klausovi či někomu jinému, ale díky takovým troubům jako jsi ty

krupan10 ( 15. března 2013 08:15 )

musíš doufat, že v blbšulce ho nevyvěsí

krupan10 ( 15. března 2013 08:14 )

takovej ksindl, jako jseš ty mě ani nepřekvapuje

krupan10 ( 15. března 2013 08:12 )

ty jseš degenerovanej primitiv, jako on. Havel měl stejný žvásty o morálce, kterou se neřídil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud