Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Syn Rathovy milenky! Vila za 10 milionů je napsaná na asistenta zavřeného poslance

Autor: Vera Renovica, Ondřej Požár - 
6. února 2013
05:01

Nedaleko Brna ve čtvrti, kde se ulice jmenují po Foglarových Rychlých šípech, je jeden dům podstatně větší a okázalejší, než ty ostatní. Nemovitost, kterou lze nyní prodat za zhruba 10 milionů korun, podle katastru nevlastní nikdo jiný, než dvacetiletý David Horký – syn milenky úplatného exhejtmana a poslance Davida Ratha (46), Renaty Horké (44)!

Mladík podle sousedů bydlí v domě s otcem už nejméně šest let. Právě táta jej po rozvodu s Horkou dostal do péče, a stejně jako ona se pohybuje v oblasti medicíny. Dům je ale opuštěný, schránka plná, a v zimní zahradě jsou kromě nábytku také desítky krabic. „Moc tady nejsou, kluk má vlastní auto a asi jezdí někam za prací. Navíc nezdraví, nekomunikují,“ řekl Blesku jejich soused.

Je možné, že si David na rozlehlou vilu s kurtem, zřejmě na tenis, vydělal sám? To sotva. Na tohle by mu nestačily ani příjmy, které má od začátku letošního roku v Rathově poslanecké kanceláři a kde už několik dní po sobě nikdo nezvedá telefon. V této atmosféře sladké zahálky může brát přes 30 tisíc korun měsíčně z náhrad na provoz, ačkoliv je jeho mecenáš a zaměstnavatel od loňského května v base.

Proč na něj přepsali dům?

Podle renomovaného pražského advokáta Jana Černého existuje několik možností. „Lidé třeba chtějí nastavit, kdo po nich bude dědit. Má-li tedy otec tohoto mladíka další potomky, asi chtěl vilu dát právě nejstaršímu synovi. V horším případě se může vyhýbat exekuci. A v tom nejhorším třeba i maskovat majetek nabytý trestnou činností,“ řekl Blesku. Připomněl ale i další možnost: touhu rodiče dítě rozmazlit.

olda1 ( 9. února 2013 22:28 )

Bude toho mít asi více...ALE CO KE ABSOLUTNÍ MAZEC, je současný mediální útok kmotrů na VV a Bártu. Nejsem příznivec VV, ale do vládních kroků šlapou dobře. Asi to bude ten důvod, kvůli kterému byl čirou náhodu zase nastartován puč proti Bártovi a VV. Je to zajímavé, že jakékoli problémové věci o VV slyšíme vždy v době, kdy je třeba odvést pozornost od problémů vlády nebo jejich jednotlivých stran - viz. aktuálně vnitřní krize ODS. A Kalousek nemá asi moc radost s napadání odsouhlasených církevních restituci že strany VV...

6010 ( 7. února 2013 11:19 )

V této zemi to funguje tak, že jedni se mají jako prasata v žitě, aniž by hnuli prstem a zbývajících 9O% dospělého obyvatelstva honí peníze jak se dá, pracují mnohdy od nevidím, do nevidím a vydělají si jen na to nejnutnější, aby přežili.Kdo již konečně tomuto bordelu udělá konec?Nebo se o tom bude jen pořád psát? A tresty bych zavedla takové, že by jim žádná amnestie v budoucnu nebyla nic platná.Doživotí, jako má Kájínek za údajné dvě vraždy,které dosvědčil jen jeden svědek a to grázl se špatnou minulostí.To také o něčem svědčí.

solochov ( 6. února 2013 19:56 )

solochov ( 6. února 2013 19:56 )

Takových vil dnes je!!! Koho to štve? Proč čteme pořád jen o Rathovi? Proč neukážou majetky všech politiků, taky majitelů Plesku a podobných pochybných médií....

karel050860 ( 6. února 2013 17:27 )

Tady nemá smysl cokoliv dělat, když vidím, jak skončil Bárta. Hlavně se asi nedostat do křížku s Kropou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa