Pekárek (ODS) půjde sedět! "Zloděj ze Sněmovny" dostal 5 let

Poslanec Roman Pekárek (ODS) se dnes u soudu bránil: "Byl jsem postavený do role zloděje. Ničeho jsem se nedopustil." Jenže se svou obhajobou neuspěl. Soud mu potvrdil trest za to, že coby kolínský místostarosta zneužil své pravomoci a řekl si o milionový úplatek. "Zloděj ze Sněmovny", jak ho označil kníže Schwarzenberg, dostal 5 let!
Poslanec za ODS Roman Pekárek dnes vystoupil u odvolacího soudu kvůli své korupční kauze. Veškerá obvinění, za které ho soud již předtím poslal na šest let za mříže, však odmítl. Příliš si tím nepomohl - soud mu přiklepl pětiletý trest!
Pekárek: Cítí se zneužitý
Muž, který pomohl Nečasově vládě prosadit daňový balíček i církevní restituce, u Vrchního soudu v Praze mimo jiné řekl, že nahrávka jeho žádosti o úplatek, která se stala hlavním důkazem, je zmanipulovaná.
"Nahrávka stojí mimo realitu," řekl o hlavním důkazu. Jenže soud mu neuvěřil! Pekárek se podle obžaloby zapojil do zmanipulování prodejní ceny pozemku, kterého se zbavovalo město Kolín. Poslanec za ODS, který však ve straně pozastavil své členství a Sněmovna ho vydala k trestnímu stíhání, totiž v té době působil na kolínské radnici jako místostarosta.
Pekárek dnes však u soudu dále zapíral, zapíral a zase zapíral... Navíc přidal slova o tom, že se cítí být zneužitý, nevinný a je ze všeho šokovaný.
Podle svých slov nemohl Pekárek nijak ovlivnit prodej pozemku, o který se v kauze jedná. Prý měl na starosti jen technické věci, o ceně jednali starosta a vedoucí odboru. "Nebyl jsem ani statutárním zástupcem neměl jsem právo jednat za město," hájil se Pekárek.
Jenže třeba podle dřívější výpovědi jeho někdejších kolegů pro ČT to byl právě on, kdo na prodej pozemků tlačil. Brněnskému podnikateli Petru Ličkovi pak nabídl, že zařídí nižší cenu pozemků - když dostane milion...
Pekárkovi se podle žalobce podařilo o transakci přesvědčit městskou radu i zastupitelstvo. A do rozpočtu města putovalo méně peněz... Vlastník nyní parcely pronajímá k zemědělským účelům. Ličkovi však soud zmírnil trest z ročního vězení na podmínku.
Plat a odměna se bere za práci, jsem si myslela a ono se stačí nechat zavřít, jo bez práce nejsou koláče je už jen paskvil, jeden se z platu poslance neuživí, druhý si za 60000 nechá prošťárat zadek, když ne tak dostane aspoň nakládačku