Za drsné výroky o pravičácích chce Němcová podat trestní oznámení

Autor: INT, lm - 
27. 10. 2012
15:12

Drsný výrok, který se objevil na facebookovém profilu pod jménem komunisty Jaromíra Petelíka na Facebooku bude řešit i předsedkyně Poslanecké Sněmovny Miroslava Němcová. Ta se chystá podat na zastupitele Prahy 8 trestní oznámení. Tedy v případě, že by se prokázalo, že to opravdu napsal on.

"Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám." Tak touto větou šokoval na Facebooku zastupitel Prahy 8, komunista Jaroslav Petelík. Jeho prohlášení neuniklo pozornosti.

Sám údajný autor odmítá, že by za zmíněnými slovy stál on. Podle serveru Novinky.cz napsal Petelík ihned po zveřejnění ostrého výroku zprávu místopředsedovi KSČM Dolejšovi, ve které se od sdělení distancuje. Výrok odsoudili i Dolejš spolu s šéfem KSČM na Praze 8 Zdeňkem Nagovským.

„Já se to dozvěděl až z Blesku. To, že výroky jsou údajné, samozřejmě tvrdí on, popírá, že by něco takového napsal, vzkázal, že se hodlá bránit právní cestou. Musím počkat, až se vrátí ze zahraničí a budu očekávat vysvětlení a důkazy, že tyto výroky nejsou jeho,“ řekl Dolejš pro Blesk.cz.

Poslankyně za KSČM Kateřina Konečná to vidí stejně. „Nedá se říct nic jiného, než pokud se to potvrdí, tak je to absolutně nepřijatelné a musí to vyřešit jeho stranické orgány. Pro mě to byl velký šok, nedovedu si představit, že to může někdo vypustit z úst nebo napsat, je pro mě nepřijatelné, aby dál vystupoval za KSČM. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by o tom vůbec přemýšlel, natož to napsal.“

Petelík chystá proti průvodci příslušné právní kroky a není zdaleka jediný. Trestní oznámení se chystá podat i předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
josef ( 3. listopadu 2012 07:45 )

Němcová, to by jsi musela zažalovat většinu lidí v této rozkradené zemi, jen díky lenosti tohoto národa jste ještě tam kde jste.

tomik007 ( 31. října 2012 22:24 )

na Ostravsku ne...

tomik007 ( 31. října 2012 22:23 )

Rohlikarka je jeden z duvodu proc jde ODS ke dnu. Dalsi z duvodu je take heparinovy vrah Zelenka.

ariatutti ( 31. října 2012 21:01 )

SUPER clanek, ale to nam elektriku nebo benzin nezaplati! Zatimco kolegyne v praci mi dnes ukazala zajimavy zpusob privydelku z domova www.Cervena-Cerna.cz a to je jine kafe! Prestoze nejsem nejbystrejsi, tohle jsem pochopila behem 3 minut a hned jsem si vydelala prvnich par stovek, a to prakticky bez prace Kdyztak to omrknete taky

dariadida ( 31. října 2012 18:11 )

Do vyplaty daleko a kapsy prazdne? :o Nebudte smutni, sanci je spousta! Ale nez vyhazovat penize za losy a loterie, je lepsi zkusit navod vysvetleny na www.Cervena-Cerna.cz - da se to naucit za chvili a pri trose snaze se da prijit na moc hezke a jiste penize. Zkuste to

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa