Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Kryl Topolánek mazánky z odposlechů? Vysvětlit to nechce

Autor: Jaroslav Šimáček, ČTK, Kjos - 
3. dubna 2012
16:09

Co ví expremiér Mirek Topánek o roli mafiána Romana Janouška v české politice? Kryl špínu, o které ho informovali agenti BIS? Nebo je skutečně možné, že jako premiér ČR na stůl odposlechy nedostal? A jak byl na Janouška napojen jeho kámoš Marek Dalík? Topol vzkázal, že vysvětlovat nikomu nic nebude.

Sněmovní komise pro kontrolu tajné služby BIS si pozvala na kobereček expremiéra Mirka Topolánka a premiér Petra Nečase - oba kvůli odposlechům kmotra Romana Janouška.

Topolánek má vysvětlit, zda od BIS dostával informace o Janouškově sledování, Nečas je zodpovědný za koordinaci bezpečnostních složek. "Topol" však komisi důrazně vzkázal, že nikam nejde.

Šéf BIS Lang: Topolánek to věděl!

Expremiér Mirek Topolánek a jeho nástupce Petr Nečas (oba ODS) nyní byli vyzváni, aby napomohli vyšetřování. Mají také prozradit, kolik toho ví o Janouškových odposleších. Nečas je navíc zodpovědný za koordinaci činnosti tajných služeb.

Topolánek se pak do médií nechal slyšet, že od BIS sice dostával informace, ale neúplné, takže o odposleších Béma s Janouškem nevěděl. Současný ředitel BIS Jiří Lang ale sdělil, že to není možné. "Odmítl, že by Topolánek nedostával informace o vyšetřování," tlumočil po jednání Langova slova šéf komise Richard Dolejš (ČSSD).

Topolánek ve vyjádření pro Novinky.cz reagoval tím, že na kobereček nepůjde a jednání komise se nezúčastní. "Všechno, co jsem k tomu chtěl říct, jsem již řekl v tisku. Nemám zájem. Komise pro mě není důvěryhodná," vzkázal Topolánek.

Expremiér navíc uvedl, že tajné informace může podávat jen v případě, že ho prezident Klaus zprostí mlčenlivosti, k níž se zavázal. Komise ho k podání vysvětlení přinutit nemůže.

Sekyra, Janoušek, Palcr (zády) a Dalík - vysmátá partička na Štrbském Plese Sekyra, Janoušek, Palcr (zády) a Dalík - vysmátá partička na Štrbském Plese | Isifa.com

Dalík a Janoušek: Srandičky na Štrbském Plese

Zajímavé je i to, že Topolánkův kamarád Marek Dalík udržoval s Romanem Janouškem čilé styky. Známá je například fotografie, která je ukazuje vysmáté u stolu ve slovenských Tatrách. Tehdy se sešli při akci, kterou pořádala pro milionáře a milovníky luxusu společnost J&T. U stolu je tehdy doplňovali Luděk Sekyra a Dušan Palcr

Prošetřuje se i propojení BIS a ABL

Vedle případu Janoušek však řeší Dolejšova komise i spekulace o propojení BIS a bezpečnostní agentury ABL ještě z doby, kdy jí šéfoval současný šéf poslanců VV Bárta. Kvůli kontroverzní účasti jednoho z členů komise, ale také Věcí veřejných, Davida Kádnera u jednání však bylo minulý týden jednání zrušeno.

Případ Roman Janoušek - vše o lobbostovi a podnikateli čtěte na www.blesk.cz/lide/roman-janousek

rezacek ( 4. dubna 2012 13:12 )

Já myslím, že ani tohle ne. Talmanka samozřejmě potřebovala spermoníka, to bylo v jejím věku jasné, a Tupolovi se zrovna postavil. Takže se snadno dohodli. A tak upatlal bastarda.

rezacek ( 4. dubna 2012 13:08 )

SAMOZŘEJMĚ, že je kryl. Vždyť je to stejná pakáž, akorát že teď má držku v loji parchant Janoušek, zejtra to bude gauner Tupolínek či jeho podržtaška Dalík. Bém se hrabe ve sračkách už nějaký čas, alespoň že toho jeho fracka už to stálo ruku, takže kdykoliv se na něj Bém podívá, tak si řekne, že kdyby to byl normální kluk normálních rodičů, mohl mít ruce obě. Ostatně ve středověku zlodějům a lumpům ruce sekali také, tak vo co de.

piselka ( 4. dubna 2012 12:35 )

Všichni jako je on by měli odsoudit a zavřít až s černají. Tohle se však nestane dokud Češi důrazně neřeknou vládě NE! Pojď te své ne říci s novou stranou. http://chcemezmenu.webnode.cz/

husqarnowicz ( 4. dubna 2012 00:19 )

Protože co bylo dobré pro něho, bylo dobré i pro Organizovanou Destrukci Státu. A taky proto, že Lájos Bács i Radjeev Sinh odpadli, a otlemený Bakala a spol.taky na všechno nestačí, a nějak se přece, kurwa, ta stranická kasa ODS naplnit musela!

husqarnowicz ( 4. dubna 2012 00:12 )

Ten může spolehlivě vysvětlit snad jen to, jak vlezl na talmanku a vstříknul jí to tam. Na ostatní mu selže paměť, vždyť je to už tak dávno..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa