Policista nelegálně špicloval Wegla a Jakla

Ladislav Jakl
Autor: ČTK, oj - 
20. 6. 2011
08:55

Výpisy hovorů nejbližších spolupracovníků prezidenta Václava Klause, kancléře Jiřího Weigla a tajemníka Ladislava Jakla, podvodně získal varnsdorfský policista Marian Hudec. Zjistila to inspekce ministra vnitra při hloubkové prověrce, podle vyšetřovací verze policista pracoval na zakázku.

Zprávu uvedla MF Dnes. V sobotu deník napsal, že si policista nechal posílat i výpisy telefonních hovorů šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského.

Výpisy s citlivými údaji o tom, s kým a jak často si vysoce postavení lidé volali, se mohly dostat do rukou soukromé osoby nebo firmy. Analýza výpisu hovorů mohla sloužit k získávání informací o prezidentovi. Právě Weigl a Jakl se totiž starají o jeho agendu. Z výpisů lze zjistit i místa, kde se v určitý čas pohybovali. "Pakliže by to byla pravda, bylo by to něco neuvěřitelného. Vůbec si to nedovedu představit," řekl deníku Weigl.

Klausovi lidé nejsou jediní, jejichž telefony byly sledovány. Na seznamu je až 30 jmen. Mezi nimi i lobbistka ČSSD Jana Mrencová, tři novináři MfD nebo manažeři z vedení bezpečnostní agentury SSI. Výpisy si Hudec vyžádal i u dvou podnikatelů, kteří pracují na zakázkách pro pražský magistrát.

Kdo si u Hudce zadání zadal se vyšetřuje. Podle deníku inspekce prověřuje i verzi, že v případu může hrát jistou roli detektivní agentura ABL, která patřila bývalému ministru dopravy a neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi. Ten v prohlášení na sociální síti Facebook napsal, že s kauzou výpisů hovorů vlivných lidí nemá nic společného.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

spassvogel ( 20. června 2011 14:45 )

špiclovalo se, špicluje se, a i bude. Tak o co jde. Je to praktika, která je známá od středověku, možná ještě z dávnějších dob. Pro mě je spíš zarážející, že ten policajt toto udělal a hlavně, že se nechal uplatit.

linuxovy.otaku ( 20. června 2011 13:07 )

PROTI CENZUŘE INTERNETU Pod rouškou boje proti hazardu se stát pokouší donutit poskytovatele internetu k zavedení technických prostředů k jeho cenzuře. To mu v konečném důsledku umožní v případě potřeby rychle zablokovat jakýkoliv nepohodlný obsah, třeba stránky kde se domlouvají demonstrantni na svých akcích. Stát u nás získá nad internetem stejnou moc jako Írán, Saudská Arábie nebo totalitní Čína. Nemám žádné přátele a internet je pro mě vším, sedím u něj pořád. Jakákoliv cenzura internetu je pro mě nepřípustná, protože jakmile se zavedou technické prostředky nutné pro efektivní cenzuru internetu, bude tím ohrožena jeho samotná existence, okamžitým efektem bude třeba snížení latence v online počítačových hrách kvůli filtrování paketů. S tím se smířit nehodlám! Útok na internet je útok na mě samotného, nic jiného než internet nemám! Pro dobro internetu, pro dobro všech jeho uživatelů: POKUD V ÚTERÝ BUDE ZÁKON SCHVÁLEN, TAK SE VEŘEJNĚ UPÁLÍM rm -rf / Vypijou odvar z makovic abych necítil bolest, poleji se benzínem a škrknu zapalovačem! Stanu se Janem Palachem českého internetu. Smrt za svobodu! Linuxový Otaku více zde: http://www.lupa.cz/zpravicky/petice-za-internet-bez-cenzury/ http://www.lupa.cz/clanky/cesko- znovu-chysta-cenzuru-internetu-prilepkem-loterijniho-zakona/ http://www.lupa.cz/clanky/padne-zitra- internet-za-obet-hazardu/ http://www.internetbezcenzury.cz/ Pokud to nepřežiju, odkazuji veškerý svůj majetek na poplatky spojené s žalobou k ústavnímu soudu, který by tento právní paskvil mohl zrušit. Stát je zkorumpovaný, je čas na radikální akci!

limak007 ( 20. června 2011 13:04 )

Z čeho mají strach? Z toho že vyjde najevo s kým se stýkají? Prašivci se toho samozřejmě bojí. Ale je to, myslím, stejně jedno. Vždyť už jim dávno nikdo nevěří.

jednookykral ( 20. června 2011 11:31 )

Hlavním důvodem je propojování politické sféry s ekonomickou, vliv zájmových skupin, bohatých lidí atd. Politika dnes ztratila svůj původní smysl...bohužel dnes lidi do politiky nechodí z přesvědčení, ale kvůli ekonomické moci. A tohle jeden z příkladů, kdy dochází ke zneužívání postavení pro soukromé skupiny, které potom budou vydírat, aby získali ekonomickou a zároveň politickou moc. A to je špatně.

jozzinek ( 20. června 2011 10:23 )

Rudyptak48... v jiném článku naznačil, jak se ovlivňuje dav demonstrantů. Agenti stb vymysleli heslo, a zbytek davu se přidal. Proč to dělali? Socializmus i Varšavská smlouva se rozpadala. Prominenti režimu si připravili půdu, jak nepřijít o svou moc. Věděli, že éra socializmu končí, tak si připravili strategii, jak se dostat k ekonomické moci. Prezident Havel jim ten rozjezd umožnil. A tím začala naše absurdní demokracie s tunelováním a korupcí. Myslíte, že to takhle hladce proběhlo jenom tak? Uvažujte, nic se neděje bezúčelně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa