Věřitelé slaví, Hušák smutní: Sazka je v konkurzu

V bitvě o Sazku získali převahu miliardáři Kellner s Komárkem. Souid potvrdil rozhodnutí věřitelů poslat Sazku Aleše Hušáka do konkurzu
Autor: ČTK, ap - 
30. května 2011
12:31

Loterijní impérium Aleše Hušáka je v troskách. Miliardář a donedávna neomezený vládce sázkového gigantu tak zažívá nejtrpčí porážku své kariéry.  Sazka, která zaměstnává téměř 500 lidí a jejíž historie sahá do roku 1956 přechází do rukou konkurzního správce Josefa Cupky.

Zatímco dosud Cupka dohlížel jen na to, aby se z firmy netrácel majetek, ode dneška bude rozhodovat mimo jiné i o tom, zda i nadále poběží loterie nebo jakou firmou bude Sazka prodána. Uvalení konkurzu na Sazku vstoupilo v pondělí v platnost ve chvíli, kdy bylo páteční rozhodnutí Městského soudu v Praze zveřejněno v insolvenčním rejstříku.

Prosazení konkurzu na Sazku je velkým vítězstvím největších věřitelů. Těmi jsou podnikatelé Petr Kellner a Karel Komárek, kteří konkurz jménem svých investičních skupin PPF a KKCG prosazovali. ještě během pondělí by měl jednat věřitelský výbor s insolvenčním správcem Josefem Cupkou o zajištění peněz na vyplácení výher a provoz Sazky.

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák se snažil uvalení konkurzu vyhnout. "Sazka se zcela určitě proti vyhlášení konkurzu odvolá. Bude se mu bránit všemi právními prostředky," uvedl po pátečním vyhlášení rozsudku, který uvalení konkurzu potvrdil Aleš Hušák, s tím, že to bude dlouhá právní bitva.

Sazka se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské multifunkční haly O2 arena. Jejími akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 30. května 2011 17:36 )

honem rychle nekde v chladku.

gogo ( 30. května 2011 17:28 )

Vím jen jak smutní nezaměstnaní, okradení, podvedení, zadlužení....

jabetynka ( 30. května 2011 16:18 )

když tomu nerozumíte, tak do kauzy Sazky raději ani nemluvte.. Sazka nemá s politikou a státem nic společného. A K.+ K. ji znovu postaví na nohy !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud