Hušák přišel o Sazku: Soud ji poslal do konkurzu

Autor: ČTK, ap - 
27. 5. 2011
19:08

Bitvu miliardářů o Sazku vyhráli Petr Kellner a Karel Komárek. Aleš Hušák přišel o poslední kontrolu nad Sazkou. Největší věřitelé investiční skupiny PPF a KKCG prosadili na schůzce věřitelů konkurz největší loterijní společnosti v České republice a soud jim vyhověl. Na poslední chvíli se majoritní akcionář Sazky, Český svaz tělesné výchovy pokusil vyjednávat o vstupu věřitelů do loterijní firmy. Za dopisem ale podle některých hlasů stál Aleš Hušák, který se tak jen snažil v boji o loterijní firmu získat více času. O osudu Sazky jedná v pátek pražský Městský soud.

Schůze věřitelů v pátek téměř po celý den jednala o tom, zda Sazka projde reorganizací, nebo na ni bude uvalen konkurz. Největší věřitelé nakonec rozhodli o uvalení konkurzu na loterijní společnost Sazka a soud jejich rozhodnutí potvrdil. Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na insolvenčního správce Sazky.

Hušák se Sazky nechce vzdát

Tím soud ponechal ve Josefa Cupku. Věřitelé o jeho případném odvolání na dnešní schůzi nemohli hlasovat, neboť nebyla přítomna potřebná nadpoloviční většina všech věřitelů. Podnikatelé Petr Kellner (PPF) a Karel Komárek a (KKCG), kteří konkurz jménem svých skupin prosazovali, mají podle svých prohlášení snahu zachovat činnost Sazky, ale ne se současným vedením. Sazka je v úpadku od konce března.

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák se snažil uvalení konkurzu vyhnout. "Jednání na mne působí zmatečně a vypadá to, že někdo žene případ k tomu, aby se rozhodlo co nejdříve. Ale ať to dnes dopadne jakkoli, boj teprve začíná," prohlásil před rozhodnutím soudu Aleš Hušák.

Vyhlášený konkurz by měl začít zveřejnění zápisu v insolvenčním rejstříku. Hušák se vzdát rozhodně nehodlá. "Sazka se zcela určitě proti vyhlášení konkurzu odvolá. Bude se mu bránit všemi právními prostředky," uvedl Aleš Hušák, s tím, že to bude dlouhá právní bitva.


"Sazka se zcela určitě proti vyhlášení konkurzu odvolá. Bude se mu bránit všemi právními prostředky," řekl po skončení věřitelské schůze šéf Sazky Aleš Hušák. A bude to dlouhá právní bitva, to vám garantuji, dodal.

Kellner a Komárek převálcovali Hušáka

Sazka se snažila na poslední chvíli vyhlášení konkurzu vyhnout dohodou s největšími věřiteli. Těm rozeslal Český svaz tělesné výchovy nabídku jejich vstupu do největší loterijní firmy. Za dopisem ale podle některých hlasů stál Aleš Hušák, který se tak jen snažil v boji o loterijní firmu získat více času.

O převaze Kellnera a Komárka se projevilo již během jednání. Hlasovací právo spojené s pohledávkou za šest miliard nedostal majitel O2 areny, firma Bestsport, která měla s Hušákem dobré vztahy. O osudu Sazky jednal v pátek pražský Městský soud.

Sazka se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské multifunkční haly O2 arena. Jejími akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 28. května 2011 19:56 )

s jejím manželem patří mezi mafiány

jozzinek ( 28. května 2011 16:50 )

co kdyby váš Blesk navrhl diskutujícím, aby posílali vtipy na oslavu pana Bártu, a na to jak umně dovede bojovat s korupcí?

nasralson ( 28. května 2011 11:32 )

rozdíl je ale v tom,že když nezacáluješ v hospodě svých pár piv, vrchní tě vyvede za flígr z lokálu a vykopne. Když nezacáluješ miliardy, tak tě nikdo nevyvede ani nevykopne, naopak si je můžeš ponechat a ještě k tomu budeš váženým občanem.

nasralson ( 28. května 2011 11:31 )

rozdíl je ale v tom,že když nezacáluješ v hospodě svých pár piv, vrchní tě vyvede za flígr z lokálu a vykopne. Když nezacáluješ miliardy, tak tě nikdo nevyvede ani nevykopne, naopak si je můžeš ponechat a ještě k tomu budeš váženým občanem.

krtekub ( 27. května 2011 21:26 )

http://www.motejlek.com/otrok-ceskeho-sportu-bud-lze-nebo-musel-ukradnout-temer-20-miliard

Zobrazit celou diskusi
Další videa