Tluchoř skončil: Kauza Kočí mu zlomila vaz

Kdo by chtě přijít o takovýto pohled zblízka? Poslanec Tluchoř rozhodně ne
Autor: ap - 
11. 5. 2011
10:59

Vzpoura poslanců ODS proti předsedovi jejich poslaneckého klubu Petru Tluchořovi byla úspěšná. V úterý si poslanci do svého vedení zvolili dosavadního prvního místopředsedu frakce Zbyňka Stanjuru, Tluchoř neuspěl. Před samotnou volbou ho ostře zkritizoval Petr Nečas. Vaz mu zlomila kauza poslankyně Kristýny Kočí. Ta se s ním za zády kolegů scházela a poté na tajně pořízené nahrávce tvrdila, že s Tluchořem plánovala puč v čele VV a oslabení pozice premiéra Nečase.

Tluchoř sice slova Kočí odmítl a samotná poslankyně se snažila tvrdit, že se z její strany jednalo o mystifikaci, ale většinu poslanců ODS zjevně nepřesvědčila. Kristýnin úlet, tak přišel oba protagonisty pořádně draho. Zatímco Kočí přišla o přítele, který neunesl skutečnost, že jeho přítelkyně nepokrytě na nahrávce mluvila i o tom, že by se s Tluchořem ráda vyspala. Petr Tluchoř ztrácí významnou pozici v ODS.

Rozhodlo vystoupení Nečase

O Tluchořově nezvolení zřejmě rozhodlo vystoupení Petra Nečase. Ten před volbou vystoupil a tvrdě ho zkritizoval a vyzval, aby svůj post šéfa poslaneckého klubu ODS neobhajoval. Řada poslanců ODS  dávala najevo, že pro ně bude rozhodující právě postoj Nečase.

Tluchoř přesto kandidoval. V prvním a druhém kole rozhodoval poslanci ODS mezi Tluchořem a jeho odpůrcem Doktorem. Nikoho z nich ale nezvolili. Svrhnout Tluchoře se povedlo až ve třetím kole dosavadnímu místopředsedovi klubu Zbyňku Stanjurovi.

Sesazení Tluchoře je i porážkou bývalého předsedy strany Mirka Topolánka. Právě Tluchoř patřil k jeho nejloajálnějším spojencům.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 13. května 2011 19:18 )

stahni kalhoty a tluč ! to je ta puvodni verze.

warumfernet ( 12. května 2011 09:08 )

máš u modrejch strak - UPPDKV

petr11 ( 12. května 2011 06:49 )

... Kočí, bravo, tys to dokázala!!

1912 ( 11. května 2011 21:38 )

chartista zloděj Vondra??? Ta se schovala do nemocnice?? do června???než padne vládá??

tomik007 ( 11. května 2011 20:48 )

stat se velkym sefem a nechal se zlakat kundim pizmem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa