Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Polojasno 20°C

Vlastimil Tlustý: Najali Moroze, aby mě zničili!

Bývalý poslanec za ODS Vlastimil Tlustý vystoupil 29. dubna na tiskové konferenci k odtajnění materiálů o korupční aféře náměstka ministra vnitra Michala Moroze.
Bývalý poslanec za ODS Vlastimil Tlustý vystoupil 29. dubna na tiskové konferenci k odtajnění materiálů o korupční aféře náměstka ministra vnitra Michala Moroze.  (Autor: Blesk)
Autor: Pavlína Kosová, evakk - 
29. dubna 2011
21:32

Vicepremiér Radek John (VV) se za žádnou cenu nechce vzdát svého náměstka Michala Moroze. Exministr financí Vlastimil Tlustý ale považuje za výsměch, že právě Moroz má být klíčovým spolupracovníkem vicepremiéra pro boj s korupcí. Moroz byl na něj prý nasazen jako agent-provokatér v pět let staré korupční kauze. „Měl mě zničit,“ tvrdí Tlustý.

V kauze ze září 2006 šlo o 15 milionů státního příspěvku za pražské zastupitele, o něž se strana SNKED přela s ministerstvem financí. Moroz podle exministra žádal od šéfky strany Jany Hybáškové 3 miliony za to, že Tlustý peníze uvolní. Tato provize měla údajně jít do kapsy nejen Tlustému, ale i ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi.

Tlustý včera naznačoval, kdo si tuto kompromitující akci objednal. „Někdo, kdo působil v politice v roce 2006 i dnes. Člověk s vazbami do bohatého podnikatelského prostředí. A někdo, komu byl trnem v oku ministr financí, například proto, že se jím sám chtěl stát,“ řekl. Na otázku Blesku, zda tím míní ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), odmítl odpovědět. Jak reagoval na nepřímé obvinění Kalousek? „Obludnosti podobného typu nebudu komentovat, to nikdy nebyl, není a nebude můj styl politiky,“ řekl Blesku.

capitan_jorge ( 30. dubna 2011 14:53 )

od toho popšik. Na Tlustého, řízeného Íčkem, může něco prasknout, je proto třeba tomu předejít útokem. Průhledná taktika dnes již průhledných bývalých i současných politiků má opět slavit úspěch? Snad ne. Ať mají strach napořád.

makmark ( 30. dubna 2011 12:21 )

slušných v ODS, není divu, že byl vyhozen. Hlupák to nepochopí nikdy, že to skutečně je, jak to on komentuje...

komentator ( 30. dubna 2011 11:30 )

Je dobré připomenout, co řekl šéf bezpečnostní agentury ABL Bárta na "školení mužstva"! Neřekl Bárta svým Bretschneidrům v Agentuře ABL , že je třeba fízlovat, odhalovat slabá místa protivníků, vydírat protivníky a pokud je to nutné tak je i korumpovat! Nepatří rovněž Moroz do kategorie "snaživých Bretschneidrů"?

gogo ( 30. dubna 2011 06:56 )

další z mnoha nepotrestných a vysmátých likvidátorů tohoto státu ....

tomik999 ( 29. dubna 2011 22:07 )

Že se ozve i Tlusťoch od Mrázka, to jsem docela nečekal, asi dostal echo od íčka Langera!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa