Přeběhlík vyšel draho: Melčákova ochrana stála 2,6 milionu

Poslanec Melčák se údajně obával o vlastní život.
Autor: ČTK, oj - 
27. 12. 2010
20:41

Dvouleté hlídání bývalého poslance Miloše Melčáka, který byl v roce 2006 zvolen za ČSSD, ale později podpořil Topolánovu vládu, stála 2,6 milionu korun. Osobní ochránce mu v únoru 2007 přidělil tehdejší ministr vnitra Ivan Langer kvůli údajným výhružkám. Ti ho pak doprovázeli dokonce i na dovolenou.

Dnešnímu Právu to řekl ministr vnitra Radek John.   Upřesnil, že mzdové náklady Melčákova osobního strážce přišly vnitro na 1,019 milionu korun, mzdové náklady na ochránce - řidiče na 955.625 korun a zajištění dopravy (provoz automobilů) na 636.702 korun. "To je výsledek poměrů v minulém volebním období. Doufám, že v našem období nebudou žádní přeběhlíci a nebudou podobné útraty," řekl John.

Ze sociální demokracie byl Melčák vyloučen. Od té chvíle patřil k nejloajálnějším koaličním poslancům, na které se mohl premiér Topolánek v klíčových otázkách vždy spolehnout.

Zatímco ČSSD označovala přidělení ochranky Melčákovi za důkaz politické korupce, Topolánek i Langer to zdůvodňovali výhružnými dopisy a e-maily, které prý Melčák opakovaně dostával. Paradoxně mu však Langer bodyguardy odebral krátce po pádu Topolánkovy vlády v květnu 2009. Spolu s ním o ně prý přišel další z přeběhlíků, bývalý poslanec ČSSD Evžen Snížily.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

nasralson ( 28. prosince 2010 18:24 )

vyhozený prachy, tahle krysa stejně brzo vys.ere smrt.

komentator ( 28. prosince 2010 17:10 )

Úplatek prý byl 10 melounů. Melčák nyní nakupuje nemovitosti. Naposledy luxusní byt v Praze za 4 miliony.

komentator ( 28. prosince 2010 17:09 )

Co se stalo Melčákovi, když po pádu topolánkovy vlády byl bez ochranky? Ohrožoval někdo toho senilního, proradného a hamýždného dědka ?

komentator ( 28. prosince 2010 17:06 )

a Kalousek. Komu sloužil přeběhlík Melčák? Topolánkově vládě! Bez přeběhlíka Melčáka a Pohanky by Topolánkova vláda nezískala ve Sněmovně při hlasování o důvěře vládě potřebnou většinu. Zeman a Šlouf se prý také "zasloužili" o to, že Melčák a Pohanka přeběhli k pravici! Navíc Melčák a Pohanka prý dostali za svoji zradu socanů 10 melounů. Před nedávnem si Melčák za ty prachy koupil v Praze luxusní byt. Škoda že Melčák neskončil jako Jidáš Iškariotský, který zradil Ježíše za 30 stříbrných!

olesja ( 28. prosince 2010 14:26 )

Odkud berete tu jistotu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa