Kocáb ukradl mé snímky, tvrdí fotografka Kyndrová

Michael Kocáb má další problém...  (Autor: ČTK)
Autor: INT, val - 
21. dubna 2010
10:22

Exministr pro lidská práva Michael Kocáb čelí nařčení, že použil ve své knize Když nebyl čas na hraní fotografie, aniž by uvedl autory. Ti se na něj zlobí a chystají se ho zažalovat. Kocáb se brání, že je to odpovědnost nakladatele.

Exministr pro lidská práva zřejmě porušil autorská práva. Před soud ho zřejmě požene fotografka Dana Kyndrová, jejíž snímky Kocáb použil neoprávněně ve své knize Když nebyl čas na hraní. Na případ upozornily Lidové noviny.

V knize pamětí se Kocáb věnuje odsunu sovětských vojsk z Československa. Texty doplňují snímky významných fotografů, aniž by jejich jména byla pod fotografií uvedena. Fotografka Kyndrová si to rozhodně nechce nechat líbit a Kocába požádala o nápravu. Ten však její prosbu nevyslyšel a tak celý případ skončí nejspíše u soudu.

Dvacet let staré fotky může použít bez svolení?

"Myslela jsem, že se vyrovnáme nějakým jiným způsoberm. Když se ale neozval, rozhodla jsem se, že ho zažaluji," uvedla Kyndrová pro Lidové noviny. "Jeho argument byl ten, že fotky jsou už dvacet let staré. To mi přišlo absurdní. Zvlášť když se pohybuje v branži," dodala.

Kocáb to ale rezolutně odmítá a argumentuje tím, že se nejedná o porušení autorských práv, protože jsou to více jak 20 let staré fotky.  "To jsou staré fotky, já to mám doma v archivu a někde se možná nepodařilo dohledat ty lidi. Jestliže se ozvou, tak se to okamžitě s nimi napraví," prohlásil.

georg-stuttgart ( 21. dubna 2010 19:04 )

bylo to prene tak jak jsi to napsal, jen stim , ze jsi asi zapomnel, ze Kocab jako vyjednavac pri odsunu ruskych vojsk z CSSR, pozapomnel jete na odsun 250 clenu KGB, kteri zustaly po revoluci v cesku,a stale v cesku maji tyto lidi obrovsky vliv, na ceske politiky, a politicky system v cesku, tojen pro uplnost,

sakra ( 21. dubna 2010 17:49 )

Tomu snad ani nikdo nemůže věřit, že rusové odešli díky jeho hrdinství. Byl mezi prvními mluvčími po "revoluci", kterých jsou nyní už na desetitisíce. Kocáb že by vyhnal několika set tisícovou ruskou armádu?

karel128 ( 21. dubna 2010 16:38 )

Vždyť je to starý estebák,-viz. http://www.analyza.wz.cz/, a to že byl u odsunu rusáků,to nebyl žádný hrdinský čin,on byl jen dosazen jako vyjednávač mezi STB a KGB.

znojmacka ( 21. dubna 2010 14:18 )

arcaben

znojmacka ( 21. dubna 2010 14:17 )

výbornej argument, 20 let starý fotky nikoho nemusí přece zajímat.. Ale on si myslí, že někoho bude zajímat jeho 20 let stará akce- neakce?? Většinu lidí ohledně jeho osoby spíš zajímalo, kdy jim konečně zmizí z očí.. A on zase přileze s nějakou knihou Kocábovu vlezlost nelze napsat slušně, nakladatel je blázen, a ještě čekám, kdy se objeví ještě nějakej bláznivej producent a zařídí o gerój Kocábovi jistě záživnej film- navrhovala bych Pomejeho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud