Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Pavel Němec: Kam s ministrem skandálů?

Autor: rvs - 
21. ledna 2010
13:15

Tak šikovný, nebo tak drzý? Exministr spravedlnosti a bývalý šéf Unie svobody Pavel Němec (38) je v politice známý hlavně díky skandálům, do kterých se během své kariéry stačil namočit. Jak bude jeho kariéra pokračovat?

Přesto, že už má dávno z ostudy kabát, i nadále se mu daří úspěšně proplouvat životem a vydělávat si nemalé peníze na úkor státu. Kdo je vlastně záhadný Pavel Němec a co všechno už předvedl?


Člen katarské královské rodiny Hámid bin Abdal Sání se zálibou v mladých Češkách - u soudu se stydlivě schovával, díky zásahu tehdejšího ministra Němce byl ale zanedlouho bez trestu propuštěn. Člen katarské královské rodiny Hámid bin Abdal Sání se zálibou v mladých Češkách - u soudu se stydlivě schovával, díky zásahu tehdejšího ministra Němce byl ale zanedlouho bez trestu propuštěn. | Martin Přibyl

Člen katarské královské rodiny Hámid bin Abdal Sání se u soudu schovával. Díky zásahu tehdejšího ministra Němce byl ale zanedlouho bez trestu propuštěn.


Bývalý ministr spravedlnosti (Propuštění katarského prince)

V ministerské funkci se vysmál názvu svého úřadu a nechal v roce 2005 propustit katarského prince Hámida bin Abdal Sáního (48) do jeho země. Princ byl obviněný z toho, že měl ve svém bytě v pražské Lumírově ulici sex s šestnácti dívkami, z nichž čtyřem ještě nebylo patnáct let. Soud ho odsoudil na 2,5 roku vězení, které si měl podle slibů Kataru odsedět ve své vlasti. To se samozřejmě nikdy nestalo. Je jistě náhodou, že Němec v arabských zemích opakovaně pobýval a v roce 2005 se v Dubaji dokonce oženil.

Šéf politické strany (Volební propadák)

Během svého předsednictví dokázal dovést stranu Unie svobody k totálnímu krachu v parlamentních volbách v roce 2006. Propadák lemovala těžko uvěřitelná předvolební kampaň "It’s legal", na plakátech slibující zejména boj za legalizaci měkkých drog. Po zbabraných volbách Němec na svou funkci rezignoval.

Člen justiční mafie (Potvrzeno soudem)

Tak Němce a několik dalších vysoce postavených právníků ve státních službách označila bývalá státní zástupkyně Marie Benešová. Němec Benešovou žaloval, stejně jako státní zástupkyně Renata Vesecká, žalobce Arif Salichov, místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera a několik dalších. Soud dal ale nakonec v červnu 2008 Benešové za pravdu.

Úspěšný právník (Za státní peníze)

Těsně před tím, než Němec v roce 2006 jako ministr spravedlnosti skončil, stihl se ještě pořádně 'zabezpečit'. S advokátem Jaromírem Bláhou, dobrým známým Němcovy sestry Jany Navrátilové, uzavřelo Němcovo ministerstvo dlouhodobou smlouvu. Ta advokátovi zajišťuje nejen slušné příjmy ze státní kasy, ale i přístup k informacím ministerstva. V lednu 2009 pak Pavel Němec založil advokátní kancelář Němec, Bláha a Navrátilová, na kterou kontrakt s ministerstvem přešel.


Pavel Němec s manželkou. Pavel Němec s manželkou. | David Kundrát

Exministr, exšéf politické strany a advokát Pavel Němec s manželkou.


Co bude dál? (Hledá se nová kariéra)

Výhodná smlouva s ministerstvem advokátní kanceláři Němec, Bláha a Navrátilová končí 30. dubna tohoto roku. Do jakého odvážného projektu se exministr Němec vrhne nyní? Nebo už si po bouřlivé kariéře konečně dopřeje zaslouženého odpočinku a vydá se s rodinou na dlouhou dovolenou do Kataru? Co byste Pavlu Němcovi navrhovali vy? Podělte se o svůj nápad s ostatními v diskusi…

anasyi ( 23. ledna 2010 23:49 )

nevadi,tak at jde za katr ze strevnim katarem,a pak at tahne za katarem

karel128 ( 22. ledna 2010 14:48 )

Sebrat neoprávněný majetek, za katr a pak do Kataru..!

sakra ( 22. ledna 2010 09:03 )

Takové je třeba střílet, jinak se jich národ nezbaví. Sice by nás bylo možná o 500.000 méně, ale byl by lepší život ve společnosti

adam55 ( 21. ledna 2010 20:56 )

Tohle obyčejnej člověk nevymyslí. Jak to děláš, že seš tak správnej. Škoda, že nemám tvojí fotku, dal bych si jí na čestný místo po prkýnko. Kdyby Němce zavřeli( už je nejvyšší čas), tak bys mu mohl dělat figuranta a podavače mejdla.

bersimalinecka ( 21. ledna 2010 20:24 )

To sedí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud