Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 33°C

Létající Bém: Stálo salto na motorce milion?

Autor: Šimon Hradní - 
4. prosince 2009
05:00

Sledovaly ho kamery, fotily stovky lidí… V sobotu byl pražský primátor Pavel Bém středem pozornosti. Na akci FMX Gladiator Games si skočil jako spolujezdec salto na motorce.

Že by měl takový zájem o silné stroje a adrenalin? Asi těžko, Bém chtěl být hlavně několik měsíců před volbami vidět. Navíc teď vyšlo na povrch, že jen pár dní před akcí přislíbil magistrátní výbor pořadatelům milionovou dotaci! Bém si tak patrně potřeboval vybrat malou (předvolební) odměnu…

Bém však svůj sobotní skok obhajuje. „Je to podobné, jako například Pražský mezinárodní maraton. Praha podporuje a primátor běhá. Rozdíl je jen v tom, že salto je méně obvyklý kousek,“ okomentoval svůj zážitek Bém.

Opozice ale jeho vystoupení odsuzuje. „Primátor se toho neměl účastnit. Maratonu se zúčastní desetitisíce Pražanů, na motokrosu si skočí jen pár vyvolených,“ řekl Blesku zastupitel Miroslav Poche (ČSSD).

Podle něj je očividná i spojitost mezi jednorázovou dotací a primátorovým skokem. „Nejspíš mu skok někdo z pořadatelů nabídnul a že šlo právě o ně, tak jim tu dotaci slíbili,“ dodal Poche.

„Já si reklamu dělat nepotřebuji! Mimochodem doporučení výboru pro cestovní ruch nemá závazný charakter pro rozhodování rady. Moje stanovisko k tomu je negativní, v radě tuto dotaci nepodpořím,“ dodal pražský primátor.

Podle informací Blesku ale motocyklová freestyle akce dostala příspěvek už v minulých letech. Takhle se na ní ale primátor ukázal poprvé!

I přes jeho ujištění se nabízí otázka: Bylo to kvůli blížícím se volbám? Bém totiž v neděli prohlásil, že už nemíní kandidovat na primátora a chce se stát poslancem!

jarypadlo ( 4. prosince 2009 13:51 )

skáčou salta-ovšem ne svou silou,potřebujou na to jiný machry!!!Skočit na špek Open Card,Olympiádě a tunelu na Dopr.Podnik Pražáci nechtějí.Takže:Praha volí rozumem-je heslo ODStranitelných Omodrale Demokratických Soudruhů.Už vím koho volit-Aby Praha Prosperovala/další heslo/ a koho ODStavit do P.R.D.E.L.E!

smrk ( 4. prosince 2009 13:14 )

No , vidlákem mě nenasereš, pokud jsi pažák, tak jsi zrovna takový vidlák jako já - akorát s tím rozdílem, že já si nemyslím, že naše město je pupek světa kašpare. Jinak mě sděl jak s nima zatočíte - vytřou si s vámi ***e kdykoliv a kdekoliv !!!!!!!!!!

frostie ( 4. prosince 2009 11:55 )

klid vidláku smrku, příští rok s nima snad zatočíme, dělaj pro to všechno , aby prosrali i tu Prahu. A Bém jako nejpopulárnější politik? Bejvávalo, ale tu sněmovnu bohužel ,jako dvojka pražský kandidátky asi urve....kurve

smrk ( 4. prosince 2009 09:18 )

No, ono je to dáno tím, že v Praze ač to místní "pažáci"strašně neradi slyší není až taková nouze o práci jako v jiných regionech a do Prahy se cpe nejvíce peněz nás daňových poplatníků. Proto tam má ta modrá verbež takovou podporu jako nikde v republice. A bohužel, čím více jsou u vesla, tím větší arogance z jejich strany a drzost prosazovat ptákoviny typu olympiáda,výstavba národního stadionu a jiné krávoviny. Když potom k tomu připočteme takovou figurku jako je Bém, který je přesným vzorkem arogantního,namyšleného a neporazitelného pražáka - tak se potom nedivme ,že to v Praze je takové jaké je. Bohužel na tyto namachrovance ale doplácí celý zbytek národa !!!!!

kane ( 4. prosince 2009 07:02 )

Nechápu, jak podle průzkumů může být tento člověk jedním z nejoblíbenějších politiků. Já jak ho vidim v televizi tak se mi otvírá kudla v kapse. Možná je to tím, že se většinou ty průzkumy dělaj v Praze, což samozřejmě neodráží názor celé republiky. Já dávám Bémovy

Zobrazit celou diskusi
Další videa