Poslanci vydali kolegu Wolfa k trestnímu stíhání!

Kolegy ve sněmovně Wolf nepřesvědčil a ztratil imunitu  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, pes, bel - 
6. listopadu 2009
13:00

AKTUALIZACE 6.11. 21:44 Sněmovna v pátek vydala nezařazeného poslance Petra Wolfa (přeběhlík z ČSSD) k trestnímu stíhání. Je podezřelý z úvěrového podvodu, zkreslování údajů o stavu hospodaření a z porušování autorských práv.


Pro vydání Wolfa jich hlasovalo 68 ze 124, proti bylo 42 poslanců. Návrh podpořili hlavně zástupci ČSSD a KSČM. Občanští demokraté byli proti, nebo se zdrželi. Z dalších stran zvedli ruku 'pro' jednotlivci. Poslanci ODS v diskusi upozorňovali podobně jako Wolf na to, že kauza může být politická. Sociální demokraté to zpochybňovali a říkali, že jejich bývalý poslanec by se měl obhájit před soudem. Wolf dokonce mluvil o politických procesech.

"Kauza není trestně právní, není zdůvodnitelná, je politická, je to msta za to, že jsem měl jiné názory a odešel z ČSSD," uvedl. Po hlasování novinářům řekl, se s výsledkem počítal a znovu mluvil o pomstě socialistů. "Budu se bránit, já jsem přesvědčen absolutně o své nevině," prohlásil poslanec. "Když poslanec obviňuje stranu, po jejíž zádech se dostal do sněmovny, že proti němu kuje pikle, měl by to dokázat. Jde o snahu odvést pozornost někam jinam," kontroval místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Volal po tom, aby měl Wolf možnost obhájit se před soudem, když tvrdí, že je nevinný.

Wolf vystoupil z ČSSD loni v červnu. Potom obvinil jejího předsedu Jiřího Paroubka, že se ho snažil při volbě prezidenta republiky počátkem roku vydírat. Paroubek pokus o vydírání popřel.

ilustrační fotoilustrační foto | Zbyněk Pecák


Wolfův problém

Wolfova firma UT 2002 dostala za vlády ČSSD dotaci 11 milionů. Měla vypracovat studii o vztahu ekonomického rozvoje a životního prostředí.

V září, kdy Wolf vyčerpal 4,6 milionu, se ale zjistilo, že část peněz byla asi zneužita. Podle kontroly firma vydala nejvíc peněz za bezcenné studie stažené z internetu a na podivně dokladované cesty padl milion korun.


Kdo ze zákonodárců také ztratil imunitu

Kvůli autonehodám:

Jiří Payne (poslanec ODS), 1998 Soud souhlasil, aby se s postiženými vyrovnal finančně

Jan Kasal (poslanec KDUČSL), 2000 Skončilo to mimosoudním vyrovnáním

Jaroslav Lobkowicz (poslanec KDU-ČSL), 2003 Byl zproštěn obžaloby

Za řízení v opilosti

Ondřej Plašil (poslanec ODS), 2007 Byl odsouzen k pokutě a zákazu řízení

Za údajné úplatkářství

Vladimír Doležal (poslanec ODS), 2005 Soud se stále táhne

Alexandr Novák (senátor ODS), 2003 Soud se stále protahuje, důležitý svědek není už delší dobu k nalezení

Jiří Čunek (senátor KDUČSL), 2007 Stíhání bylo zastaveno

Kvůli týrání vězňů za komunismu

Josef Vondruška (poslanec KSČM), 2007 Soud začal

■ Za daňové delikty

Vladimír Železný (senátor za Nezávislé), 2003 Soudy ještě neskončily

■ Za pochybení jako gynekologa u porodu

Pavel Trpák (senátor ČSSD), 2009 Soud začal v září

petr11 ( 7. listopadu 2009 08:19 )

A v čele tohoto bordelu stojí p. Klaus

1912 ( 7. listopadu 2009 07:32 )

oprava 17.11.2009

gogo ( 7. listopadu 2009 07:19 )

To je skutečně kuriozní. Jistě věděli proč tak činí ... Ale myslím si, že bychom mohli vydat ke stíhání celou poslaneckou sněmovnu. Za to, co učinila s těmito troskami dříve prosperujícího Československa ... Ale i přes vydání se pan Wolf žádného trestu obávat nemusí. Naše soudnictví je na tom jak plzeňská práva. Kam se podíváš samý ksindl. Pardon. Kindl...

1912 ( 7. listopadu 2009 07:10 )

at do politiky chodí slušní lidi a né tahle verbež prolhaná .za vším vidí jen politickou objednávku jo za ty jejich zločiny,podvody,lhaní at je to Řápková Benda, a ti další .Chovejte se tak aby jste se nemuseli za co stydět pracujte pro lidi ale né pro sebe vy bando nenažraná -máte málo za to že nic neděláte pro lidi a tuto zem ????tak musíte ještě kráct??? pozavírat vás všechny a udělat ted 11.11.2009 novou revoluci ale klacky na vás a bič a hnát vás do Vltavy

anasyi ( 6. listopadu 2009 17:57 )

a co bagr1946,ten zrejme zna vsechny ty lumpy ze?Nejsi nahodou jeden z nich?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud