Paroubkovi mají dceru Margaritu

Petra a Jiří Paroubkovi se stali rodiči dcerky Margarity  (Autor: Ladislav Křivan a alb)
Autor: red, ČTK - 
1. listopadu 2009
13:29

VÍME PRVNÍ: Petra Paroubková (36) v neděli v 11.27 hodin porodila dceru Margaritu. Holčička přišla na svět plánovaným císařským řezem. Po narození vážila 3,5 kg a měřila 47 cm.

Podle informací lékařů je matka i dítě v pořádku.

"Je to takové uvolnění po těch posledních dnech a týdnech, kdy jsme byli takzvaně v očekávání," řekl po poledni ČTK Paroubek. "Ženu jsem zatím neviděl, ale viděl jsem dceru. Je taková droboučká, ale prý váží asi 3 a půl kila, tak to zas není tak málo," řekl novopečený tatínek rádiu Impuls.

Jméno Margarita bylo podle něj výsledkem dohody s manželkou. "Probírali jsme na desítky jmen, na toto víceméně přišla žena - je to hezké jméno," podotkl.

Jiří Paroubek přímo u porodu nebyl, svou manželku však do porodnice doprovodil. "Manžel u porodu nebude. Je to naše společné rozhodnutí. Myslím, že je to velmi intimní rozhodnutí každého páru," řekla nastávající maminka před časem v rozhovoru pro Blesk.

Jejich automobil stál před nemocnicí již od ranních hodin, do nemocnice podle informací Blesku vešli zřejmě vchodem pro personál.

Paroubkovi o Petřině těhotenství informovali tiskovým prohlášením v květnu. "Od jara tohoto roku s manželem víme, že jsem těhotná. V minulých dnech jsme o této skutečnosti informovali rodinu a poté i přátele," uvedla Paroubková v prohlášení.

Petra Paroubková byla těhotná již loni, tehdy však o dítě přišla. Lídr ČSSD Paroubek už má dospělého syna z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou. Před dvěma lety se mu narodila vnučka. Svou nynější manželku Petru, která je o 21 let mladší než on, si vzal předloni v listopadu.

Více informací připravujeme!

Další videa
Články odjinud