Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Pecina: Policie musí šetřit, nebude nabírat nováčky

Noční honička Prahou. Policie auto zastavila střelbou
Noční honička Prahou. Policie auto zastavila střelbou  (Autor: David Malík - Ilustrační foto)
Autor: ČTK, pes - 
29. července 2009
18:33

Kvůli současné ekonomické situaci zastaví policie příští rok nábor nováčků, mzdy určené pro nenaplněná tabulková místa chce využít k financování svého provozu.

Novinářům to ve středu řekl ministr vnitra Martin Pecina, který dříve upozornil, že letos policii chybí na provoz a investice 900 milionů korun.

Pecinův předchůdce Ivan Langer (ODS) loni spustil náborovou kampaň "Pomáhat a chránit", která stála desítky milionů korun. Chtěl tak pro policii získat chybějící muže a ženy. "Já naopak udělám to, že ke konci letošního roku uděláme stop stav a v příštím roce další policisty nabírat nebudeme," prohlásil Pecina. "Nebudeme dále zvyšovat stavy policistů, byť se to za mého předchůdce plánovalo a já nejsem proti, aby se navyšovaly, ale situace nám to nedovoluje," doplnil.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

drobek ( 29. července 2009 21:56 )

Na druhou stranu je to i přínos.Ti,co shrábli úplatky za mizerné obchody,nebudou v budoucnu žebrat u sociálky

siroky11 ( 29. července 2009 20:05 )

MV je největší zátěž pro státní rozpočet. Kolik jenom stály neučinná pouzdra na zbraně, kolik jenom stály nové zbraně, které se později ukázali jako nevyhovující, kolik jenom stála přestavba většiny budov policie v ČR, kolik jenom stála nová vybavená vozidla s novým značením. Je třeba toto ministerstvo trochu "přiškrtit" a raději podporovat zdravotnictví, školství. Policie ČR se zbavuje většiny činností,které dříve prováděla. Nedělá OP - ŘP - OTP, už i k nehodám odmítá jezdit, tak proč by měla čerpat ze státního rozpočtu takové horentní částky? Jsou důležitější ministerstva!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa