Náměstek šéfa ČD Ruttner: Zlatý padák 10 milionů!

Milan Ruttner  (Autor: abl)
Autor: Tomáš Belica - 
17. května 2009
05:17

Personální náměstek šéfa Českých drah Milan Ruttner ve středu rezignoval. Jako první z topmanagementu drah neustál tlak, který na vedení v souvislosti s nehoráznými platy Blesk a další média vyvíjely.

A protože státní dráhy své lidi luxusně platí, luxusní bude i Ruttnerův »zlatý padák«. České dráhy se s ním rozloučí – jak jinak – milionově! Otázky na platy a odměny vedení České dráhy tradičně odehrávají do autu.

Nejinak reagoval mluvčí Ondřej Kubala na dotaz Blesku, jaký zlatý padák na Ruttnera čeká: „Informace o benefi tech zaměstnanců ČD berte jako zcela interní.“

Zatímco řadoví zaměstnanci dostanou maximálně tříměsíční odstupné, podle informací Blesku od ředitele odboru výš může vedení počítat až s 24 měsíčními platy. S jen o 100 tisíc menší mzdou, než je půlmilionový plat šéfa drah Petra Žaludy, si personální náměstek Ruttner, v drahách známý jako »kádrovák «, odnese skoro deset milionů!

A proč odchází? Prý z vlastní vůle. Ruttnerovi nesvědčila pozornost Blesku, který o nehorázných platech vedení ČD informoval.

„Pracoval jsem léta v zahraničí i doma v bankovním sektoru. Nikdy jsem se ale nesetkal s tím, že bych byl veřejně pranýřován za chyby svých předchůdců nebo že by mi někdo vyčítal můj plat,“ uvedl Ruttner v prohlášení. Smutý být ale nemusí. Práce ve vedení je sice fajn, odchod z drah je ale ještě lepší.

evolucius ( 18. května 2009 05:33 )

...že jim někdo nezakroutí krkem,ve státnim podniku...pokud je to pravda,je to hnus.

tatu ( 17. května 2009 11:56 )

Broboha proč jim to vyplácejí?Má někdo na ČD rozum?Proč teda jsou pořád v mínusu....to snad musí být trestné...Co na to majitel-stát?Jsou to naše daně,naše prachy.Na příště jdu taky do stávky,co si to dovolujou,je nemravné.

gogo ( 17. května 2009 10:53 )

bobina ( 17. května 2009 09:57 )

že tito lidé se nestydí za tak nehorázné přeplácení a dokáží se podívat jiným do očí! Co si o sobě myslí tito novodobí inteligenti??? Baťa byl odborník,slušný člověk a vybudoval impérium!To byl PAN PODNIKATEL S VELKÝM P!!! Tito tuneláři,hoštaplerové a hlavně akcionáři firem dotujeme bohužel my ze svých kapes! Nedivím se Paroubkovi,že alespoň část peněz z těchto zbohatlíků chce stáhnout nazpět do státní kasy pomoci zdanění! Je to nestoudné a není divu,že to jsou právě tito zbohatlíci,kteří udávají tón politiky u nás!

josef ( 17. května 2009 08:07 )

Jak může dostat odstupné když odchází ze své vůle, nebo oni mají nějaký jiný zákoník práce?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud