Bude David Rath (konečně) zbaven svéprávnosti?

Archív  (Autor: Archív)
Autor: rvs - 
23. dubna 2009
12:17

JUDr. Miroslav Svoboda chce prošetřit, jestli poslanec za ČSSD David Rath netrpí psychickou poruchou, kvůli které by měl být částečně zbaven svéprávnosti!

Jako důvod uvádí Svoboda některé Rathovy výroky, včetně jeho odvolávání se na Adolfa Hitlera, kterého se dopustil v lednu během rozhovoru pro deník Právo: "Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a tím nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve válku... Liberální ekonomové na tohle všechno zapomněli. A místo toho přicházejí s nějakými svými fantasmagoriemi."

JAK SI VEDE DAVID RATH V ANKETĚ O NEJHORŠÍHO POLITIKA ČESKA? PODÍVEJTE SE A HLASUJTE ZDE!

Mezi Rathova další kontroverzní prohlášení, které JUDr. Svoboda zmiňuje, je i vyhrožování trestním stíháním prezidentu Václavu Klausovi: "Pan prezident tady porušuje, pošlapává zákon a mohl by si také vykoledovat třeba trestní stíhání", nebo urážka českých ekonomů: "Připadá mi, že naši ekonomové mají trochu změklé mozky. Hlavně ti pravicoví!"


David RathDavid Rath | abl

JUDr. Miroslav Svoboda pochybuje o duševním zdraví poslance Ratha


"MUDr David Rath je podle mého názoru ve spojení s propůjčenými pravomocemi osobou pro společnost velmi nebezpečnou," uvádí Miroslav Svoboda v dokumentu, který předal Okresnímu soudu pro Prahu-západ.

Aby toho nebylo málo, Svoboda podal na Ratha u soudu i oznámení o podezření ze spáchání několika trestných činů, včetně podpory a propagace hnutí, směřujících k potlačení práv a svobod člověka a zneužívání pravomocí veřejného činitele!

gogo ( 23. dubna 2009 17:17 )

Nejsem jasnovidec, ale když jinak nedáte, pokusím se Vám popsat proč Vám to vyhovuje... Jste ještě poměrně mladá a poměrně zdravá. A také nejste ve finanční nouzi. Zatím si vůbec nepřipouštíte že by jste mohla být někdy stará, chudá a nemocná .... Pravděpodobně máte o sobě i vysoké mínění.. Vy nebo Vaši blízcí mají možná z Julínkovo "reformy" profit.. V žádném případě ale nejste empatik ani altruista. Což je pro Vás velká škoda. To možná časem pochopíte. Hezký den ....

brebera ( 23. dubna 2009 15:59 )

Říkám to už delší dobu, že má "zpřeházený hrnky v kredenci". A jestli si myslíte, že splní své sliby, tak vy taky. Vždy mu stačilo tvrdit, že došel k jinému názoru. Viz poplatky, jen tomu dříve říkal spoluúčast na lékařské péči.

inflame ( 23. dubna 2009 15:52 )

teď jste se zasekl v nejzajímavějším, když víte proč mi to vyhovuje, tak to prosím napište, samotnou mě to zajímá!!! Asi mě znáte lépe než já sama.

gogo ( 23. dubna 2009 15:42 )

Znám lidi s rakovinou i s dalšími velmi vážnými nemocemi. Zde zabíháte do detailů. které nelze v krátkosti odborně oponovat. Proto jen to hlavní : privatizace nemocnic, sypání nesmyslných peněz do kapsy lékárníkům a privátním lékařům, anarchie zdravotních pojišťoven a ovládnutí zdravotnictví farmaceutickými nadnárodními firmami - toť vše oč tu běží ! Vše ostatní je již jen výsledek tohoto marasmu ! A Vy to jistě víte také. Jen Vám to asi vyhovuje. Proč asi ?

inflame ( 23. dubna 2009 15:31 )

Bobino, proboha vy si opravdu myslíte, že našim vrcholovým politikům jde od lide jako jste vy nebo já? Musím vás zklamat, ale ne. Dělají populistická gesta, aby se dostali k moci. Kde si myslíte, že berou peníze na placení poplatků? Z peněz, které předtím vybrali na daních. Takže koneckonců si ty poplatky stejně hradíte sama. Akorát se všichni tváří, že jsou to peníze od ČSSD. Je pěkné říct A, ale nikdo už neřekne i B. Můj názor na poplatky je uvedený níže. Jenom dodám, že ti kterým šlo o lidi v tomto státě, se u moci dlouho neohřejí. Je to smutné, ale je to tak. Přeji vám hezký zbytek dne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud