Hlasování o nedůvěře: Hlášky českých politiků

Poslanecká sněmovna těsně před začátkem jednání o důvěře vládě.  (Autor: ČTK)
Autor: red - 
24. března 2009
18:20

Při hlasování o nedůvěře vládě se čeští politici zase předvedli! Přečtěte si, co řekli lidé, kteří nás všechny zastupují...

Předseda Sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD): (v reakci na návrh místopředsedy KSČM Dolejše k držení minuty ticha za oběti bombardování v Kosovu) To jste mne teď dostal do dost nepříjemné situace. Myslím si, že by každý poslanec měl držet minutu ticha sám za sebe... (...) Poslankyně Filipiová poslala omluvenku že nepřijde, teď mi ju donesli, ale poslankyně Filipiová je tady, takže není omluvena...

Předseda ČSSD Jiří Paroubek: Vláda se potácí mezi neduživou existencí a spěšným zánikem. (...) Tato vláda je euroostudná. (...) Tato vláda se nemusí obávat chaosu, tato vláda je chaos!

Mirek Topolánek (ODS): (v reakci na projev Jiřího Paroubka) Narozdíl od předchozího řečníka se nebudu snažit být za každou cenu vtipný... (...) Opět jsme tvrdě narazili do zdi. (...) Slibuji, že dotáhnu do konce vyšetřování kauzy Krakatice, svědomí mi nedovolí jednat jinak (okamžitě sklidil bouřlivý smích KSČM a ČSSD).

Lubomír Zaorálek (ČSSD): Situace ve vládě mi připomíná pohádku o Dařbujánovi a Pandrholovi...

Ministr financí Kalousek (KDU-ČSL): (v reakci na Zaorálka) ...ČSSD chodí pro inspiraci do chlíva...

David Rath (ČSSD): (V reakci na příspěvek ministra financí Kalouska) Lepší hledat informace v chlívku, než v lihovaru, kde je často hledáte vy, pane ministře. (...) (V reakci na projev Mirka Topolánka) Dozvěděli jsme se, že hrdinný policista Kubice se postavil bezpráví - a proto ho vláda ODS odvolala. (...) Vy blouzníte pane premiére, to může být příznakem vážné choroby!

Předseda ČSSD Jiří Paroubek: (pro Topolánka a Kalouska) Je mi vás líto.

Jan Kasal (KDU-ČSL): (v reakci na pohádkovou metaforu Lubomíra Zaorálka) Pane Zaorálku, není nám třeba vyhrožovat ani Dařbujánem, ani Pandrholou. Další postavou v této pohádce je Smrťák - a toho vy nám nabízíte.

Ministr životního prostředí (SZ) Martin Bursík: Já se snažím tady říct jako poslanec svůj příspěvek, já nepokřikuji...

Vítězslav Jandák (ČSSD): Víte, proč chceme vyjádřit nedůvěru vládě? Protože jí nerozumíme!

Věra Jakubková: Neupsala jsem hlasy koalici, nezadala si s opozicí, jsem zelená.

ondatra ( 25. března 2009 11:04 )

Je taková kombinace vůbec možná?

abdulka ( 25. března 2009 08:08 )

nebylo třeba, ta nedůvěra tady byla vůči jeho vládě od začátku, je to vláda vyděračů, vykradačů, oděračů poctivě pracujících. Měli být postříleni hned na začátku, náš stát by na tom byl ekonomicky lépe. Takhle si polepšili pouze Ti lháři a zloději z vlády a jejich milenky a dět(tupohlávkovci), kalousovci obecní rod. čepířivců(byty a nemovitosti po nebožtícíích)apod.

bobina ( 25. března 2009 07:59 )

před hlasováním jsem si uvědomila,že ti kritici vlády mají naprostou pravdu! Je to vláda neschopných povalečů a intrikánů která není schopna dotáhnout nic do konce ne k vůli opozici jak směšně řekl Topolánek,ale k vůli tomu,že je to vláda založená na pár přeběhlících u kterých se čeká jak se rozhodnou a koho podpoří! Je nejvyšší čas změnit to tu od podlahy,což se ale nepovede ani Paroubkovi,protože tu jsou bohužel dvě nejsilnější strany které se střídavě perou o moc a doposud se nevyprofilovala další zdatná strana schopná konkurovat těmto dvěma stranám.

lucrecia ( 24. března 2009 23:44 )

Nevim, jestli zmena neco vyresi ale horsi nez doposud, to snad ani byt nemuze. U nas, by se politici s klidnym svedomim( jestli nejakym jeste disponuji) mohli prejmenovat na skandalisty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud