Poslanci vyhodili kamery: Lháře už nikdo nenachytá!

sněmovna, kamery
sněmovna, kamery  (Autor: Repro Česká televize)
Autor: pol - 
17. března 2009
19:15

Zbaběle před kamerou prchající poslanec Petr Wolf, který neumí vysvětlit milionové machinace s dotacemi? Tak s tím je konec! Scéna v pořadu Reportéři ČT byla poslední.

Poslanci si totiž promptně odkývali, že do kuloárů už televizní štáby nesmějí. A mají klid. Nikomu už na nic odpovídat nemusí.

Reakce na reportáž o dalších podezřelých machinacích přeběhlíka Wolfa, který nyní drží vládu, na sebe nenechala dlouho čekat. Kdo by ale čekal, že Wolf rezignuje, nebo třeba premiér Mirek Topolánek konečně prohlédne, že kryje podezřelého člověka, přepočítal se. Reakcí byl právě zákaz přístupu štábů do kuloárů.

Od nynějška bude moci redaktor v kuloárech politika jen oslovit, ale pro rozhovor si ho bude muset odvést někam jinam. To znamená jedno: že poslanec nejdřív bude muset chtít odpovídat. Vzácně se na tom shodli poslanci ze všech stran. "My nechceme, abyste tady byli," řekl novinářům bez obalu poslanec Zbyněk Novotný (ODS), který je pod usnesením podepsaný jako ověřovatel. Sněmovní kancléř Petr Kynštetr pak tvrdil: "Nenazývejte to omezením, protože to omezení není." Už předtím byl novinářům zakázán přístup do prostor, kde se mj. poslanci stravují za mimořádně příznivé ceny.


sněmovna, kamery sněmovna, kamery | Repro Česká televize

Jak Wolf mluvil s reportérem Bártkem v kuloárech

(ve foyer)

Bártek: "Dobrý den, pane poslanče, můžu s vámi mluvit?"

Wolf: "Vy jste kdo?!

Bártek: "Daniel Bártek, my jsme spolu vyjednávali..."

Wolf: "Já jsem vám, pane Bártku, všechno poslal mailem."

(ve foyer)

Wolf: "Okolnosti jsou jasné, všechno k tomu máte na mailu a víc vám k tomu neřeknu."

(v chodbě)

Wolf: "Pane redaktore, i na toto jsem vám odpověděl."

Bártek: "Na toto jste mi ještě neodpověděl."

(v chodbě)

Bártek: "Odkud jste získal společnost Gexana, se kterou jste partnersky spolupracoval?"

Wolf: "Pane redaktore, i toto máte v mailu."

(na schodech)

Bártek: "Pane poslanče, můžem se na toto téma pobavit? Neutíkejte přede mnou..."

Wolf: "Ale já před vámi neutíkám. Já vám odpovídám, pane redaktore Bártku, že na toto jsem již odpověděl."

(na schodech)

Bártek: "Souvisí váš odchod z poslaneckého klubu tady s tímto problémem?"

Wolf: "Pane redaktore, i na tuto otázku, byla myslím druhá nebo třetí, jsem vám odpověděl."


Padne kvůli Wolfovi vláda?
Zřejmě už v úterý by kvůli případu poslance Petra Wolfa mohla padnout vláda. ČSSD totiž hodlá na mimořádné schůzi vyvolat hlasování o nedůvěře Topolánkově kabinetu. Důvodem je právě postup premiéra a jeho přítele Marka Dalíka v kauze Wolf. Reportáž na ČT totiž odhalila další machinace s dotacemi, které přeběhlý poslanec ČSSD dostal od státu.

Už dříve zjistil NKÚ, že Wolfova firma UT 2002 vykazovala například dvě pracovní cesty stejného člověka v tomtéž čase na dvě vzdálená místa. Kromě toho si celá Wolfova rodina naúčtovala cestovné za 1,25 milionu korun. Podvody, kvůli nimž policie Wolfa vyšetřuje, dosahují 11 milionů korun.

kmotrdrobek ( 30. března 2009 06:53 )

Tak to jsi ty, cos mi ukrad přezdívku !!! Máš ale úplnou pravdu. Válí se na hradě, v parlamentu, dozorčích radách, na Bahamách, ve Švýcarsku a smějou se nám a hrajou kapesní kulečník.

kmotrdrobek ( 30. března 2009 06:44 )

Ani policie a soudy nemůžou nic, dokud se nezmění pravidla pro poslaneckou imunitu. Ta by se snad mohla vztahovat pouze na jejich výroky (ale zrovna tam se každou chvíli mezi sebou soudí) ale na kriminální činy, vydírání, zpronevěru, dopravní nehody a pod. to nesmí mít žádný vliv. Nejlepší by bylo imunitu úplně zrušit, protože by se papaláši alespon trochu přiblížili plebejcům.

sejra ( 18. března 2009 12:00 )

To číslo jsi vzal kde? To že se každý zloděj a příživník v r. 89-90 prohlásil za politického-dle Tebe asi nebude pravda! Dříve mi ani nevadilo, že se nepodívám za hranice, a nyní se tam nepodívám tuplem-jsem rád-když mám na léky a Julínkovné.Silnice nebyly v tak hrozném stavu-protože na nich nejezdilo tolik kamionů a šílenců. Školství i zdravotnictví jsme v té době měli na jednom z předních míst ve světě. A ty kandelábry-ty jsou za těch 20 let "svobody" tak prohnilý-že se na nich neudrží pořádně ani holub.

sejra ( 18. března 2009 11:52 )

Na jedné straně má být uzákoněn odposlech telefonů ze strany bezpečnostních orgánů; ale na druhou stranu politici-kteří jsou de facto voleni občany-se nebudou nikomu zodpovídat za své konání? Kde je ta svoboda informací? To byly vždy jen velká slova před zvolením do funkce a pak hned zpátečka na bobříka mlčení Dříve bylo jedno oblíbené pořekadlo, které se nyní změnilo a hojně používáv politice: Zatloukat, zatloukat a zatloukat.

torro ( 18. března 2009 08:21 )

MAM DOST PROVAZU A INDULONY,ABY SI MOHLI NAMAZAT KRK ONO JE TO NEBUDE TOLIK SKRABAT POMUZU

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa