Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

Rath láká zubaře do krajských nemocnic: Nabízí až sto tisíc!

David Rath
David Rath  (Autor: Archív)
Autor: red - 
27. února 2009
12:45

Středočeský hejtman David Rath chce do krajských nemocnic nalákat stomatology, a to nabídkou vysokého platu. Mohl by dosáhnou až sta tisíc korun.

Rath před minulými krajskými volbami velkoryse slíbil, že ve všech pěti krajských nemocnicích budou stomatologická oddělení. Nemá na to ale dostatek zubních lékařů. Sedm stomatologů by ročně stálo krajskou pokladnu 4,5 milionu korun.

"Nabídli jsme plat 60.000, ale zatím se nikdo nepřihlásil," sdělil HN Rath a dodal, že se nabídka bude muset zvýšit na 80 nebo rovnou na 100 tisíc korun. "Horní mez je teoreticky neomezená," dodal hejtman.

Šéf Stomatologické komory Jiřího Pekárka míní, že soukromý zubař si může vydělat víc než 60 tisíc. "Ale 100.000 jen těžko," poznamenal Pekárek.

Zhruba šedesát tisíc mohou podle něj pokrýt platby od zdravotních pojišťoven a pacientů. Rath potřebuje sedm zubařů a kdyby každému přidal ještě čtyřicet tisíc, musel by v krajské pokladně ročně vyhledat 4,5 milionu korun.

Ve všech středočeských krajských nemocnicích se už stomatologická oddělení budují a měla by začít fungovat do července. Stomatologů je ale málo.

"Na inzeráty se zatím nikdo nepřihlásil," řekla ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová.

Nedostatek zubních lékařů je v Česku dlouhodobým problémem. Do oboru totiž přichází málo absolventů a zubaři stárnou. Pětina zubařek a devět procent zubařů je ve věku 50 až 54 let a jen o něco méně jich je ještě starších. Mladí do 29 let tvoří necelá čtyři procenta.

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

pufalik11 ( 27. února 2009 14:06 )

cenzore - jsi 3,14ča

bobina ( 27. února 2009 12:58 )

když si v soukromých praxích nahrabou daleko víc! Naše zubařka pracuje jen 3 dny v týdnu a střídá se s jinou o ambulanci a oběma to stačí k životu s přehledem! V zahraničí si užívají několikrát za rok na dovče,obě mají rodinu,domek a slušná auta! Věřím tomu,že ani jedna by do špitálu nešla ani zanic. V ambulanci tě sedře z kůže za každou blbost a má to posy chrované normou a zákonem!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa