Klaus pozval Abbáse do Prahy

Mahmúd Abbás
Autor: hnz - 
29. 1. 2009
16:28

Na pozvání prezidenta Václava Klause přijede 2. února do České republiky prezident palestinské autonomie Mahmúd Abbás. Informují o tom Klausovy internetové stránky.

Abbás přijíždí do České republiky v době, kdy se ČR jako předsednická země EU podílí na řešení krize v pásmu Gazy v souvislosti s ukončenou izraelskou ofenzívou. České předsednictví mimi jiné plánuje svolat mezinárodní rádcovskou konferenci o humanitární pomoci obyvatelům Gazy.

V Praze se mají prezidenti setkat nejdříve soukromě a následně jednat v přítomnosti národních delegací. Po Klausovi se má setkat s Abbásem i Mirek Topolánek, Karel Schwarzenberg i předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček.

václav klausváclav klaus | abl

O přání palestinského prezidenta navštívit Českou republiku se zmínil nedávno Karel Schwarzenberg při jedné z jeho misí na Blízkém východě. ČR je považována za stát nakloněný spíše Izraeli. Ještě před začátkem předsednictví EU ale zmínila možnost uspořádat summit EU – Palestina.

Třiasedmdesátiletý Abbás navštíví Prahu podruhé. Poprvé byl v hlavním městě v roce 1987 jako člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP), který nyní vede. V čele palestinské samosprávy stanul před čtyřmi lety po smrti dlouholetého palestinského vůdce Jásira Arafata.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

oldedek ( 30. ledna 2009 11:22 )

až mu náš pan prezident řekne všechno co ví, tak bude mít chudák Palestinec hlavu jak pátrací balon...

Zobrazit celou diskusi
Další videa