Chameneí podle íránské státní televize řekl, že USA chovají k Íránu silnou zášť, a poté zdůraznil, že nemá pochyby o tom, že "Spojené státy budou poraženy, pokud íránští představitelé budou vykonávat své povinnosti". Změnit politický systém v Íránu se podle duchovního vůdce Washingtonu nepodaří. "Současný americký prezident (Donald Trump) bude mít stejný osud jako jeho předchůdci (George) Bush a neokonzervativci a (Ronald) Reagan a zmizí z dějin," dodal.

Chameneí rovněž uvedl, že Írán si nepřeje konflikt s Evropou a chce zachovat jadernou dohodu poté, co od ní odstoupily Spojené státy. Německo, Francie a Británie ale podle historických zkušenosti stojí na straně USA v důležitých otázkách, dodal duchovní vůdce v prohlášení, které bylo zveřejněno na jeho webových stránkách.

O několik hodin dříve uveřejnily íránské revoluční gardy obdobné varování určené Spojeným státům. "Američtí lídři dostali tento vzkaz: pokud zaútočí na Írán, hrozí jim podobný osud jako měl Saddám Husajn," stálo v prohlášení íránských revolučních gard, ze kterého citovala íránská televize.

Prezident Donald Trump před dvěma týdny oznámil, že USA odstupují od mezinárodní dohody s Íránem, která umožnila zmírnění protiíránských sankcí výměnou za ústupky Teheránu v jeho jaderném programu, který byl podle obav Západu zaměřen vojensky.

Šéf generálního štábu íránské armády generál Mohammad Bagherí dnes označil americké nejvyšší představitele za kruté, zkorumpované a figurující na výplatní listině Izraele. Prohlásil, že Teherán nebude podléhat tlaku Washingtonu, aby omezil svoje vojenské aktivity.