Největším turistickým trhem podle počtu přenocování je Španělsko, kde loni počet přenocování v ubytovacích zařízeních stoupl o 3,6 procenta na 471 milionů. Následují Francie, Itálie a Německo.

Celkový počet ubytovaných v turistických zařízeních nejvíce rostl v Lotyšsku, a to o 12 procent. Ve Slovinsku stoupl o 11,3 procenta a v Chorvatsku o 10,6 procenta. Následovalo Portugalsko s růstem o osm procent a Česká republika, kde počet přenocování vzrostl o 7,7 procenta. Jedinou zemí, kde celkový počet přenocování klesl, bylo Lucembursko, a to o jedno procento.

Mnohem rychleji se loni zvyšoval počet ubytovaných v turistických zařízeních z jiné země, než ze stejné země. Počet přenocování zájemců ze zahraničí stoupl o 6,9 procenta a rezidentů o 3,5 procenta. Téměř ve všech zemích EU se počet přenocování cizinců zvýšil, výjimkou bylo Lucembursko, které zaznamenalo pokles o 0,6 procenta. Největší zájem o ubytování ze strany cizinců byl o Španělsko, které mělo na celkovém počtu přenocování cizinců v EU podíl 19 procent.