Vodní ráj otevřel svoji venkovní část 4. června, od té doby bylo kvůli nepříznivému počasí 20 dní zavřeno. Koupaliště za den pojme až 2400 lidí, tato kapacita však letos nebyla naplněna. "Pouze jednou jsme se dostali přes hranici návštěvnosti 2000, to bylo 4. srpna," uvedl mluvčí podniku Služby města Jihlavy Martin Málek. Venkovní bazény budou přístupné do 9. září, když bude pěkně.

Provozovatelé kempů na Vysočině, které oslovila ČTK, si víc pochvalovali červencovou návštěvnost. Ve žďárském Autokempinku Pilák jsou pořád téměř obsazeny chatky. "Ale u stanů a karavanů byl vzhledem k počasí srpen slabší - pršelo a byla chladná rána," uvedla vedoucí kempu Ladislava Procházková.

Velmi dobře hodnotí léto jednatel Campu Velkopařezitý u Řásné na Jihlavsku Eduard Jakwerth. "Jsem tady 35 roků a tohle byla nejlepší sezona. Rozhodně to nepřičítám nějakým migrantům, že by lidi kvůli tomu nejezdili ven," řekl. Podle něj rekreanty láká pěkná příroda, oceňují i zázemí kempu a koupání v sousedním rybníku Velký Pařezitý, který má čistou vodu celé léto. Chatek je v kempu 42, jsou úplně obsazené. "Stany a karavany, tam je dlouhodobý pokles hlavně od cizinců," řekl.

Nový turistický areál Panský dvůr v Telči byl otevřen v polovině loňského července. Jeho součástí je historická expozice i velké lanové centrum, konají se tam různé akce. Od začátku letošních prázdnin do čtvrtka areálem prošlo 10.500 lidí. "S návštěvností jsme spokojeni, pro nás je to prakticky první letní sezona," řekla Hana Plachá, která má na starosti marketing.

Pro westernové městečko Šiklův mlýn na Žďársku patří letošní léto spíš k těm slabším. "Ale ještě jsme to nevyhodnocovali," uvedla generální manažerka Eva Černá s odkazem na to, že sezona potrvá do 4. září.

Jihlavskou zoologickou zahradu navštívilo v prvních šesti měsících letoška 132.250 lidí, o 27 procent více než stejnou dobou minulý rok. V červenci přišlo 74.357 návštěvníků, o 15.879 vyšší počet než během loňského prvního prázdninového měsíce. Od 1. do 16. srpna si expozice v zoo prohlédlo dalších 46.551 lidí.