Clintonová celkově v průzkumech stále vede, ale Sanders má podle nejnovějších předvolebních anket naději vyhrát ve státech Iowa a New Hampsire, v nichž stranické primárky Demokratické strany počátkem února začnou. Třetí z kandidátů Martin O'Malley za oběma velmi zaostává.

Vzrušená debata se soustředila zejména na kontrolu držení zbraní, omezení vlivu finančníků z Wall Street a budoucnost amerického programu zdravotního a sociálního zabezpečení. Clintonová se přitom podle agentury AP snažila zdůrazňovat své spojenectví s prezidentem Barackem Obamou a poukazovala na svůj podíl při sjednávání jaderné smlouvy s Íránem a při přípravě zásad zákona o zdravotní péči.

Bývalá ministryně zahraničí prohlásila, že Sanders je příliš "měkký" v prosazování kontroly nad držením zbraní v zemi a že jeho návrhy v oblasti zdravotnictví jsou neuskutečnitelné. Také mu před diváky vyčetla, že chce zvýšit daně středním vrstvám.

Při debatě o americké národní bezpečnosti se Clintonová i Sanders shodli, že USA postupovaly správně při nápravě kriticky špatných styků s Íránem. Oba jsou názoru, že Washington by neměl vyslat pozemní síly do Sýrie.

Clintonová popsala svůj vztah k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, s jehož politikou se dostávala do těsného kontaktu jako ministryně zahraničí USA. Šéfa Kremlu prý respektuje, ale považuje ho zároveň za "hrubiána, který využije každé příležitosti". Na dotaz, zda v případě svého volebního vítězství využije rad svého manžela Billa Clintona, bývalého prezidenta, odpověděla: "Začne to u kuchyňského stolu. Kam se to vyvine, uvidíme."

Podle amerických komentátorů byla nedělní debata demokratických kandidátů nejútočnější ze všech čtyř, které se před primárkami konaly. Vyvoláno to bylo zejména vzestupem Sandersových preferencí, které se v některých státech USA přiblížily nebo vyrovnaly oblibě Clintonové. Třetí demokratický kandidát, bývalý marylandský guvernér O'Malley, živé diskusi Clintonové a Sanderse občas jen přihlížel.

Sázka Clintonové na předvolební spojenectví s Obamou se demokratické kandidátce může vymstít, uvedla agentura Reuters. Americká společnost je z velké části unavena nynějším stavem politiky a republikáni na slábnoucí Obamově popularitě postavili svou kampaň. Právě kritika Bílého domu vynesla kandidáty Donalda Trumpa a Teda Cruze do čela početného sboru uchazečů o republikánskou nominaci, uvedla agentura.

První primárky se uskuteční 1. a 9. února ve státech Iowa a New Hampshire, kde jsou šance Clintonové a Sanderse zhruba vyrovnané. Volební souboj se pak přesune do Jižní Karolíny, kde už Clintonová nad svým soupeřem vede. Na 1. března připadá volební "superúterý", kdy se primárky uskuteční v 11 státech; mnohé z nich leží na jihu země, kde je náskok Clintonové před Sandersem už velmi výrazný.