Nepodpořil ho stranický kolega, končící starosta Květoslav Tichavský, jenž navíc z klubu zastupitelů ODS vystoupil. "Myslím si, že koalice byla sestavena poněkud nestandardně. Přiznám se, že nedovedu odhadnout, jak se bude chovat a jak to všechno bude fungovat. Proto jsem od toho odešel," řekl Tichavský. Dodal, že členem strany zůstává. Tichavský získal nejvíce, 2127 hlasů. Druhý Blaha za ním zaostal o 159 hlasů. Krok svého předchůdce označil za jeho osobní postoj a více ho komentovat nechtěl.

Prvním místostarostou města s 26.500 obyvateli koalice zvolila lidovce Zdeňka Procházku, jenž byl místostarostou i v minulém období. Neuvolněným místostarostou se stal lídr KRUH Ivo Frolec. Jeden ze zastupitelů zvolených za Zdravé Hradiště, František Elfmark, obsadil post placeného radního. Dalšími radními jsou Pavlína Jagošová, Jaroslav Zatloukal (oba ODS), František Rochovanský (KDU-ČSL), Blanka Rašticová (KRUH) a Evžen Uher (TOP 09), který byl dříve místostarostou.

Jednání v Uherském Hradišti trvala oproti dřívějšku dlouho. Nakonec je rozhodli lidé zvolení za Zdravé Hradiště, které si přitom po volbách odsouhlasilo účast v koalici s ČSSD, ANO 2011 a lidovci, nebo opozici. Lidovci ale preferovali pravicovou koalici, která ve městě vládla i v uplynulých obdobích. Na koalici kopírující vládní se podílet nechtěli, a dokonce odmítli i nabídku na místo starosty. Velkou koalici s ČSSD a ANO 2011 zase nechtěla uzavřít ODS.

Předseda Zdravého Hradiště Stanislav Mikula ČTK potvrdil, že oba zastupitelé zvolení za hnutí, Elfmark a František Prachman, konali v rozporu s rozhodnutím členské základny. Zdravé Hradiště si podle něj přálo změnu na radnici. Prachman ČTK řekl, že za zastupiteli stojí čtyři z devíti členů hnutí. "Snažili jsme se o další jednání, bylo to ale bojkotováno. Priority Zdravého Hradiště jsou pro nás zásadní a budeme je dodržovat, i kdyby nás vyloučili," řekl Prachman. Odmítl podezření, že se s Elfmarkem nechali koupit.

ODS vyhrála volby a má šest mandátů. Druhá ČSSD v zastupitelstvu obsadila pět křesel. Na třetím místě skončilo hnutí ANO 2011 se ziskem čtyř mandátů. Čtvrtí lidovci, páté hnutí KRUH i šestá KSČM mají po třech zastupitelích. Dvě křesla získalo hnutí Zdravé Hradiště a jedno TOP 09.

Minulé volby v roce 2010 v Uherském Hradišti vyhrála ODS, která tehdy získala sedm křesel. Koalici na radnici utvořila s TOP 09/KRUH (čtyři mandáty) a KDU-ČSL (tři křesla). V opozici zůstalo sedm sociálních demokratů, tři komunisté a tři zástupci zvolení na kandidátce hnutí Zdravé Hradiště.