Podle přední jazykovědkyně a vedoucí jazykové poradny Markéty Pravdové je denní návštěvnost webové příručky 30.000. Zajímavé je, že lidé nejčastěji konzultují s internetovou příručkou v pondělí a v úterý, v sobotu skoro vůbec ne. "V sobotu lidé pravděpodobně nejméně píšou domácí úkoly a vůbec nejméně pracují na počítačích," usoudila Pravdová. Hodně dotazů se týká dělení slov, které jinde tak podrobně zpracováno není.
Největší zájem se na internetové příručce projevil, když se v médiích objevila v roce 2009 informace, že strana Libertas.cz, za niž kandidoval někdejší ředitel televize Nova Vladimír Železný, má na svém plakátě dvě hrubé chyby, upozornila Pravdová. Jednak na plakátu stálo "Evropský komisař" s velkým e, dále jeho autoři použili výraz "aby jste" místo správného tvaru "abyste". "Každý se chtěl přesvědčit, jak je to správně," řekla ČTK Pravdová.
Internetová příručka se stala v jistém slova smyslu podnětem ke vzniku tištěné Akademické příručky jazyka českého, která obsahuje i něco navíc oproti internetu. Toto více než pětisetstránkové dílo kolektivu, k jehož autorům se Pravdová řadí, vyjde ještě tento měsíc. Jde o práci, která doplňuje a aktualizuje Pravidla jazyka českého z roku 1993. Z jedné třetiny se věnuje pravopisu, podrobně se zabývá problematikou velkých písmen, shody podmětu a přísudku, mají v ní místo 5. pády jmen, v čemž se chybuje.
Uživatel se v ní dozví, jak správně skloňovat cizí slova, která se v češtině usídlila, jako například guru, grizzly, kuli a vikuňa. Má sloužit široké veřejnosti, profesionálním uživatelům a především učitelům a studentům.
V žádném případě ale nejde o pravidla nová - stále zůstávají v platnosti ta z roku 1993. S novými nelze počítat dříve než za pět až 10 let, řekla Pravdová.