Z nového alba na festivalu zazněly písně Demons Are a Girl's Best Friend, Fire & Forgive, Incense and Iron. Největší ohlas však u fanoušků vyvolaly starší hity, jako například Army of the Night, Amen & Attack, Armata Strigoi nebo We Drink Your Blood. Powerwolf zaujali také novou scénou, které střídavě dominovala vyobrazení kostlivce v kápi, liduprázdné ulice ztrácející se v mlze a vlkodlaků spolu s rytíři. Téměř polovinu z 15 odehraných skladeb doprovázely působivé ohňové efekty.

Vystoupení sledovalo zcela zaplněné prostranství před hlavním festivalovým pódiem. Užil si ho i dvacetiletý Michal Šromota z Kroměříže. "Bylo to luxusní, prostě pravá metalová mše. Zítra asi nebudu moct mluvit," řekl ČTK Šromota.

Své nové album nepředstavili Powerwolf ve Vizovicích poprvé. Ke stejnému počinu si je kapela vybrala i v roce 2015, kdy vydala CD s názvem Blessed & Possessed oceněné ve čtvrtek přímo na pódiu zlatou deskou. Podle ředitele pořádající agentury Pragokoncert Jiřího Darona to svědčí o celosvětově velké oblibě festivalu.

Formace Powerwolf je známá svými náboženskými, vlkodlačími i upírskými tématy. V roce 2003 ji založili kytaristé Matthew a Charles Greywolfovi. Kromě obou bratrů jsou aktuálně jejími členy zpěvák Attila Dorn, klávesista Falk Maria Schlegel a bubeník Roel van Helden. Při koncertech všichni vystupují s nalíčenými obličeji a ve výrazných kostýmech.

Kapela, která si dokázala po celém světě získat širokou základnu fanoušků, se na festivalu ve Vizovicích představila už počtvrté. Patří k hlavním tahákům letošního Masters of Rock, který potrvá až do neděle.