Češi mohou vybírat z 56 písní, které do šesti kategorií, a to Milostná píseň, Příroda a roční období, Svoboda a mír, Lidová píseň, Píseň o víře a Dětská píseň, nominovali členové sborů z Unie českých pěveckých sborů a studenti a učitelé z Akademie múzických umění. "Výběr českých písní zahrnuje jak lidové, tak umělé skladby z různých historických období a žánrů. Obsahuje písně českých klasiků i současných skladatelů, anonymní tvorbu od středověku po současnost i ukázky z nedávné a současné populární hudby," řekl ČTK vedoucí katedry skladby AMU Hanuš Bartoň, který se na výběru písní do zpěvníku také podílel.

V kategorii Milostná píseň tak mohou lidé volit mezi písničkami jako Lásko, bože lásko, Lásko má, já stůňu nebo Tereza, kterou proslavil Waldemar Matuška. Z lidové tvorby byly nominovány písně jako Teče, voda teče, Černé oči jděte spát, Tancuj, tancuj, vykrúcaj nebo Už se ten tálinskéj rybník nahání. Mezi dětskými písněmi je například Ach synku, synku, Kočka leze dírou, Měla babka čtyři jabka a nechybí ani Skákal pes přes oves.

První vydání zpěvníku má podle organizátorů obsahovat 162 písní v národních jazycích a v anglickém překladu. "Případný zisk bude financovat druhou verzi ve všech 24 jazycích EU, tak aby se všichni, bez ohledu na znalost angličtiny, mohli přidat ke zpěvu a rozuměli všem textům," doplnili organizátoři v tiskové zprávě.

ktp mal