"Lucie Bílá je vlastně Carmen a Carmen je muzikálem, který se v těchto dnech stává nejúspěšnějším muzikálem Hudebního divadla Karlín. Donedávna to byla May Fair Lady, která měla 378 repríz. Carmen s Lucií Bílou už dosáhla více než 380 uvedení, proto si zaslouží hvězdu na našem chodníku slávy," řekl ČTK mluví HDK Tomáš Matějovský.

Ředitel HDK Egon Kulhánek připomněl, že při zakládání Chodníku slávy bylo první myšlenkou poděkovat zakladateli divadla Tichému. Protože se odhalení hvězdy uskutečnilo v souvislosti s muzikálem Carmen, byli mezi přítomnými také protagonisté úspěšného kusu, například Dasha (Katarina), Václav Noid Bárta (Garcia) nebo Jiří Korn (Starosta Mendoza). Bílou přijela pozdravit také skupina kamarádek z Otvovic, kde zpěvačka žije.

Muzikál Carmen amerického skladatele Franka Wildhorna v hlavní roli bez alternace s Bílou je nejúspěšnější projekt v novodobé historii karlínského divadla. Jeho premiéra se konala 2. října 2008, zhlédlo ho přes 373.000 diváků. Tvůrci získali platinovou desku za 12.000 prodaných hudebních nosičů.

V příběhu lásky a zrady vystupují i velbloud, lama a had. Děj se odehrává v současnosti. Novelou prozaika Prospera Mériméeho, jejíž děj je situován do Španělska 19. století, se jen inspiroval.

Bílá je komerčně jednou z nejúspěšnějších českých zpěvaček. Před sedmi lety dostala od ředitele české pobočky vydavatelské společnosti EMI (dnes Warner Music) Vladimíra Kočandrleho křišťálovou desku za milion prodaných nosičů. Českého slavíka v kategorii zpěvaček loni získala už po dvacáté. Účinkuje v novém muzikálu Sestra v akci v HDK a plánuje natáčení nové desky a letní turné s kapelou Arakain.