"Koncertů bude na začátku roku méně, ale budou o to větší. Zvolili jsme místa, která nám umožní využít naší připravovanou scénu. Proto jsme zvolili prostory s dobrým technických zázemím," řekl ČTK kytarista Josef Bolan.

Novou skladbu Motýli produkoval Armin Effenberger a střihu videoklipu se chopil bubeník Mandrage Matyáš Vorda, na režii spolupracoval s kameramanem Tomášem Kasalem. Nové album bude obsahovat celkem 12 písní, na kterých se hudebně i textově podíleli všichni členové Mandrage. Oproti poslední desce Potmě jsou všechny kočky černý nabídnou po hudební stránce více kytarových a rockových prvků, čímž se částečně navrátí ke svým počátkům. "Kluci začali více psát než na minulých dvou deskách, proto je pestrá. Autorsky se zapojil téměř každý a všichni se podíleli na výsledné podobě písní," podotknul Bolan.

Deska měla původně vyjít na podzim letošního roku, ale kapela řadu věcí předělávala. "Nakonec se nám nepodařilo album dokončit ani za pět minut dvanáct, bude hotové spíš nějakou tu chvíli po dvanácté. Nicméně jsme toho názoru, že je lepší vydat skvělou desku po půlnoci než polotovar před polednem," vysvětlil Bolan symbolický název alba.

Mandrage na hudební scéně působí od roku 2001, kdy se sešli první členové zpěvák Vít Starý a bubeník Vorda. Plzeňská pětice na svých současných albech podle hudebních publicistů nabízí vyzrálejší kytarový pop než na svém debutu, který vyšel pod názvem Přišli jsme si pro vaše děti v roce 2007.