Bobr kanadský dorůstá do délky 88 centimetrů, váží až 26 kilogramů. Vyskytuje se v Severní Americe, byl ale vysazený i v Evropě. Za potravu mu slouží části rostlin, listy nebo větvičky, pochutnává si i na vodních rostlinách. Jeho přítomnost ukazuje na čistotu přírody.
Zajímavostí je, že bobřata po narození vydávají zvuky podobné lidským mláďatům a v prvních dnech neumí plavat. Později pouze plavou na hladině jako korek a teprve po několika prvních týdnech se naučí potápět. O čtyři „nováčky“ v brněnské zahradě se stará nejen matka, ale také ostatní strejdové a tety, protože bobří komunita funguje velmi kompaktně a vzájemně si pomáhá.
"Bobři jsou od přírody velmi aktivní a nám chovatelům svou pílí občas přidávají práci, protože vynášejí naplaveniny ze dna jezírka a nosí je k výpusti, kterou záměrně ucpávají za účelem zvednutí hladiny. Je to taková nekonečná, úsměvná hra," uvedl chovatel Miloslav Walter.
Bobři v Brně vyvádí mláďata každoročně. V roce 2010 získala zahrada za odchov bobrů třetí místo v rámci ocenění Bílý slon v kategorii Odchov roku.