"Všichni pořád chodíme do práce nebo do školy. Uživit se hudbou je asi sen nás všech, ale zatím jsme pořád parta kluků, co dělá muziku jako koníčka při práci. I když letos to vypadá, že by se nám už pár korun z koncertů mohlo i vrátit," řekl ČTK zpěvák, kytarista a hlavní autor písní Jindra Polák.

Po loňském vyprodaném turné Backstage Tour 2015 Jelen 4. března zahájí ve Frýdku-Místku novou sérii koncertů, při níž se představí na místech, kde skupina dosud nehrála. Jako speciálního hosta s sebou opět vezmou písničkářku Kateřinu Marii Tichou, která jim pomohla v počátcích jejich hraní, když je přizvala k hostování ve své skladbě Tančíme spolu. "To, že nám pomohla na startu, jí teď můžeme oplatit. Na březnových koncertech vystoupí poprvé se svojí kapelou jako předskokanka a představí mimo jiné nové nahrávky," uvedl Polák.

Na debutové album s názvem Světlo ve tmě z roku 2014 naváže Jelen letos novou desku. První singl Vlčí srdce chce kapela představit už v těchto dnech. "Na rozdíl od prvního alba, kde jsme se teprve potkávali a dávali kapelu dohromady, nové písničky vznikají v aktuální sestavě a každý z muzikantů přináší do procesu něco nového, osobitého. A inspiraci bereme všude kolem, například velkou část desky nahráváme v přibyslavském kostele, kde tři z nás vyrůstali a trávili spoustu času. Je tam úžasná atmosféra i akustika," řekl Polák.

Skupina Jelen loni natočila duet Co bylo dál s Janou Kirschner, obdržela Cenu Anděl jako objev roku, absolvovala samostatné vyprodané turné a získala platinovou desku za první album. Odvrácenou stranou úspěchu je podle Poláka fakt, že netráví se svými rodinami tolik času, kolik by si přáli.

"Máme štěstí, že za námi naše ženy stojí a podporují nás. Je pravda, že občas je to náročné a zvlášť minulé léto, kdy jsme odehráli kolem sedmdesáti koncertů a k tomu chodili do práce. To je asi jediné, co nás občas trochu trápí. Ale na druhou stranu, moc dobře víme, že bychom bez muziky nedokázali vydržet. Už teď, když máme jednou za čas volný víkend, tak nás svrbí prsty a voláme si, jestli si nezajdeme alespoň zahrát do zkušebny," řekl Polák, který se pohybuje na tuzemské hudební scéně přes deset let. Spolupracoval například s kapelami Dobrohost nebo Irish Dew, prorazil však až se skupinou Jelen.