Třetí exemplář křesla z pracovny T.G.M. z 20. let 20. století byl dlouho považován za ztracený. Když se v 70. letech rozprodával nábytek z hradu, dvě křesla odkoupily Klenoty Praha za 80 korun, sdělila ČTK Irena Velková z pořádajícího aukčního domu. Až do dnešní doby bylo třetí křeslo nezvěstné. Nyní jej veřejnost spatří na předaukční výstavě a následně jej může vážný zájemce vydražit, pokud si připraví nejméně 150.000 korun, což je vyvolávací cena.

Z pracovny Pražského hradu se v únorové aukci objeví ještě intarzovaný psací stůl s jemnými geometrickými a kolorovanými motivy ovoce. Stůl pocházející z 19. století byl veden ve Správě domácnosti Hradu a dále v Lánech. V roce 1964 byl smluvně předán Národnímu shromáždění. Vyvolávací cena byla stanovena na 280.000 korun.

Nejdražší položkou únorové aukce Sýpky bude Zátiší s kukuřičným klasem od Emila Filly. Tato olejomalba z roku 1924 se začne dražit na ceně 3,8 milionu korun. Na 350.000 korunách začne dražba obrazu malíře Vojtěcha Hynaise Dívka se zrcadlem. Mezi draženými pracemi budou i díla současných umělců. Jiří Georg Dokoupil, který experimentuje s technikou malby a rozměrná plátna maluje pomocí kouře a sazí, obarvených mýdlových bublin, pneumatik nebo filmových políček, bude mít v dražbě svou bublinovou malbu nazvanou Faeliňa s vyvolávací cenou 480.000 korun.