Mercedes Benz Prague Fashion Week se letos změnil z módního víkendu na módní týden. Od letoška se akce pořádá dvakrát ročně a zářijová edice již bude prezentovat kolekce pro nadcházející rok, jak je tomu u světových přehlídek. Poslední srpnový den se uskuteční konference o módě a technologiích, od 3. do 6. září pak jsou na programu módní přehlídky.

Své modely pro jaro/léto 2016 představí Denisa Nová, Petra Balvínová, Monika Drápalová, Zuzana Kubíčková, Kateřina Geislerová, Jakub Polanka či letošní držitel titulu Módní designér roku 2014, značka LaFormela. Tváří festivalu je česká modelka Eva Doll, která má za sebou spolupráci s prestižními módními časopisy.

Mercedes Benz Prague Fashion Week patří jako jediná módní akce v ČR do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či Mexiko. V Praze se koná od roku 2010 a loni na podzim jej navštívilo 15.000 diváků. Jeho pořadatelé ale při svých začátcích neuspořádali Fashion Week (módní týden), ale Fashion Weekend (módní víkend), protože značka "Prague Fashion Week" byla v té době již zaregistrovaná.

Spor o značku nakonec skončil smírem. Druhá módní akce s názvem Unique Fashion Week proběhne v termínu 21. až 27. září. Program ještě známý není, festival se ale zaměřuje víc na prezentaci módních značek. Z domácích tvůrců se ho zúčastní například Beata Rajská, Ivana Mentlová, Jindra Jansová nebo Jiří Kalfar.

Móda se bude prezentovat také na podzimních přehlídkách věnovaných designu. Vedle tradičního říjnového Designbloku, který se letos uskuteční hlavně v Průmyslovém paláci na Výstavišti, se v listopadu uskuteční Czech Design Week. Pořadatelé loni vzniklého Prague Design Weeku se kvůli kumulaci přehlídek v podzimním termínu rozhodli nadále organizovat svou akci na jaře.