Padesátiletý multiinstrumentalista Kravitz vystoupení zahájil skladbou Dirty White Boots ze svého desátého studiového alba Strut, které vyšlo letos 23. září. Hned poté následovaly dva velké hity American Woman a It Ain't Over 'Til It's Over. Z nového alba bouřícímu publiku Kravitz nabídl ještě titulní píseň a skladby New York City a The Chamber, které dokázaly jeho pozici hudebníka, který se inspiruje hudbou 60. a 70. let. "Rokenrol určitě není mrtvý, snažíme se v něm pokračovat a udržet ho naživu. Samozřejmě do něj musíš zapojovat i nové prvky, ale já stále miluju hlavně tu sílu elektrické kytary," uvedl nedávno Kravitz v rozhovoru pro měsíčník Rock & Pop.

Nehrál však jen čistě rockové písničky, například do skladby Always on the Run přimíchal za pomoci dechové sekce prvky jazzu. Některé písně, jako třeba Let Love Rule, zase natahovaly dlouhé improvizace. Přestože měli hudebníci za zády velkou promítací plochu, jejího využití se diváci dočkali až zhruba v polovině koncertu. Vystoupení ve vstřícné atmosféře Kravitz zakončil skladbou Fly Away z alba s názvem 5 z roku 1998. V přídavku zazněly skladby The Chamber a Are You Gonna Go My Way.

V České republice Kravitz naposledy vystoupil v listopadu 2011 také v O2 areně. Poprvé byl v Praze v roce 1996 v hale na Výstavišti.

Kravitz překročil za svou dvacetiletou hudební kariéru žánry i styly. Dosud prodal více než 40 milionů alb po celém světě. Získal čtyřikrát po sobě ceny Grammy a je držitelem rekordu pro nejčastěji oceňovaného umělce v kategorii Nejlepší mužský rockový hlasový výkon.