Rekordní návštěvnost vedení areálu připisuje dramaturgii Světa techniky, Milan Dobeš Musea i Landek Parku. "Po celý loňský rok jsme byli co do návštěvnosti v mírném nadprůměru. Neustále rozšiřujeme jak prohlídkové trasy, tak doprovodný program v expozicích," řekl výkonný ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

Loni v lednu spolek zpřístupnil na jedné z prohlídkových tras unikátní původní těžní stroj, v březnu otevřel ve Velkém světě techniky úspěšnou dočasnou výstavu Klamárium, poprvé v Landek Parku ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím v Ostravě pořádal úspěšný Army Family Day.

Pro rok 2019 slibuje vedení Dolních Vítkovic také novinky. "V polovině roku otevřeme zrekonstruovaný objekt budovy Koksovny. Rozpočet na její rekonstrukcí přesahuje 13 milionů korun. Objekt bude součástí nově vznikající prohlídkové trasy," uvedla Copková. Exkluzivní díla přinese do Ostravy opět také Milan Dobeš Museum. Už na jaře otevře výstavu děl polského představitele geometrické abstrakce Andrzeje Nowackého a v plánu je také výstava při příležitosti 90. narozenin Milana Dobeše.

Sdružení Dolní oblast Vítkovice v roce 2017 slavilo deset let od svého vzniku. Výroba surového železa skončila v Dolních Vítkovicích v roce 1998, od té doby prošel areál proměnou za stovky milionů korun. Část industriálního areálu je národní kulturní památkou.

Po ukončení výroby areál několik let chátral. Někdejší vysoká pec číslo 1, z níž se stalo muzeum popisující výrobu železa, se pro návštěvníky otevřela v roce 2012. Od té doby se v DOV každý rok otevřela veřejnosti nová nebo opravená budova. Z bývalého plynojemu se stala multifunkční aula Gong, v areálu Dolních Vítkovic se konají velké hudební festivaly, jako Colours of Ostrava nebo Beats for Love, vznikly tam například malý a velký Svět techniky. Nyní se tam chystá pobočka Národního zemědělského muzea.